13
Mikroszkoła Włochy to malutka szkoła dla uczniów od zerówki do trzeciej klasy (z czasem również dla klas 4-6). Jest to pierwsza tego typu...
Mikroszkoła Włochy to malutka szkoła dla uczniów od zerówki do trzeciej klasy (z czasem również dla klas 4-6). Jest to pierwsza tego typu szkoła w Warszawie należąca do sieci mikroszkół Szkoły Wyższej Przymierza Rodzin. Powstała z inicjatywy czterech rodzin usytuowana jest w linii domów jednorodzinnych przy granicy Włoch i Ochoty. Szkoła jest na etapie rozwoju, dlatego jej społeczność jest niewielka i otwarta na nowych uczniów. 

Codzienne zajęcia odbywają się z wykorzystaniem różnych metody edukacyjnych. Z założenia grupa uczniów jest wielowiekowa, a podstawa programowa realizowana jest zgodnie z ideą nauczania zintegrowanego. Szczególnie bliska uczniom, rodzicom i nauczycielowi jest jednak pedagogika Montessori. Mikroszkoła we Włochach ma kształtować wartości chrześcijańskie. Wspólne odkrywanie świata, podsycanie pasji dzieci, wytrwałe poszukiwanie prawdy, dobra i piękna jest dla szkolnej społeczności ważniejsze niż wyniki testów.
 • Uploads Play all

  This item has been hidden
 • Subscriptions

  • Nauka. To Lubię - Channel

   • 223 videos
   Nazywam się Tomasz Rożek. Jestem fizykiem, ale od lat zajmuję się popularyzacją nauki. Piszę książki i publikuję artykuły w wielu gazetach. Kieruję działem naukowym w Gościu Niedzielnym.
   Lubię naukę
   • CHANNEL
   201,642
  This item has been hidden
to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...