57
Türkiye'de 90'lı yıllardan başlayarak her yıl artarak büyüyen ve gelişen Açıkhava mecrası, bu gelişimin doğal sonucu olarak yerel ve ulus...
Türkiye'de 90'lı yıllardan başlayarak her yıl artarak büyüyen ve gelişen Açıkhava mecrası, bu gelişimin doğal sonucu olarak yerel ve uluslararası Açıkhava şirketlerinin Türkiye'ye ciddi yatırımlar yapmasını ve organize Açıkhava diye tanımladığımız networklerin ortaya çıkmasını sağladı.
Açıkhava sektörünün gelişimi, Açıkhava mecrasını kamu kurumları, reklam ajansları, reklamverenler nezdinde temsil edecek, Açıkhava mecrasını doğru, ilkeli ve yaratıcı biçimde kullanmak için çaba gösterecek, standartları oluşturacak, sektör şirketlerini bir araya getirerek çalışmaları organize edecek bir yapılanma ihtiyacını ortaya çıkardı.
2011 yılında başlayan bu arayışlar sektörün önemli şirketlerinin bir araya gelerek bir vakıf oluşturulması kararı alması ile somutlaştı.Oluşturulan kurucu mütevelli heyetinin çalışmaları ile bu yapılanma 23 Temmuz 2011 tarihinde yasal bir zemine oturtularak Açıkhava Reklamcıları Vakfı / ARVAK kuruldu.
to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...