Fundacja Aktywizacja
62
 • Osoby z niepełnosprawnościami DAJĄ RADĘ? Obejrzyj!

  2,092 views 2 years ago
  http://www.dajarade.org/
  Spot promujący kampanię Fundacji Aktywizacja „Dają radę – dzięki Twojemu wsparciu”. Do 4 listopada zbieramy 50 000 zł, by móc zrealizować wsparcie i pomóc znaleźć pracę dla 1820 osób z niepełnosprawnościami, beneficjentów naszych projektów.

  Pomóż nam dawać WĘDKĘ a nie rybę. Razem pokażmy, że osoby z niepełnosprawnościami DAJĄ RADĘ!
  Wpłać darowiznę na stronie http://www.dajarade.org/
  lub dokonaj przelewu tradycyjnego:

  Fundacja Aktywizacja
  ul. Chałubińskiego 9 lok 9a
  02-004 Warszawa
  Numer konta: 98 1240 5918 1111 0000 4907 7445
  tytułem: Darowizna na cele statutowe – dająradę

  Zachęcamy do promowania naszych filmików: https://www.youtube.com/use...,
  profilu na Facebooku https://www.facebook.com/Ak...
  i naszej strony: http://www.aktywizacja.org.pl/

  Muzyka wykorzystana w filmiku: Max Surla - Thinking Back (https://www.youtube.com/wat......), Clap and Yell – Bensound (https://www.youtube.com/wat......)
  Produkcja: Klatka Production, http://klatkaproduction.com...

  Transkrypcja (wersja krótka):

  Ujęcia spotu pokazują beneficjentów Fundacji Aktywizacja, którzy dzięki wsparciu nauczyli się akceptować swoją niepełnosprawność i pokazują, że DAJĄ RADĘ!

  Transkrypcja (wersja długa):

  1. W środku kadru przed wysokimi schodami siedzi na wózku mężczyzna. Ukazany jest od tyłu. W górze kadru widoczne trzy pary drzwi. Na schodach pojawia się napis „Niepełnosprawność”.

  2. Zbliżenie na mężczyznę na wózku, który próbuje dostać się do budynku najeżdżając na schody, napis „Bariery”. Zrezygnowany, opuszcza ręce. Napis „Bezradność”. W tle drzewa.

  3. Kobieta tyłem stoi na przejściu dla pieszych na ruchliwym skrzyżowaniu. W tle widać budynek z sklepami, biegnących ludzi. Rozgląda się niepewnie, pojawia się napis „Samotność”.

  4. Kobieta idzie ulicą, trzyma w dłoni reklamówkę z jabłkami. Napis „Walka”. W tle widać ulicę, samochody i tramwaje. Kobiecie robi się słabo. Opiera się o najbliższy słup ogłoszeniowy. Spuszcza głowę w dół. Upuszcza reklamówkę z jabłkami, rozsypują się po ulicy. Pojawia się napis „Rezygnacja”.

  5. Zakłócenia filmu, przerywany obraz, powtórki ujęć z upuszczania reklamówki z jabłkami.

  6. Napis „Czy tak musi być?”

  7. Zbliżenie na twarz kobiety, która z energią i uśmiechem zrywa fragment ulotki Aktywizacji z słupa z ogłoszeniami.

  8. Kobieta rusza pewnym krokiem przez przejście dla pieszych wśród innych przechodniów.

  9. Mężczyzna pokonuje barierę architektoniczną - niskie zabytkowe schody trzymając się metalowej poręczy. W tle przechodzą ludzie. Prowadzi wózek obok siebie.

  10. Napis „Dzięki wsparciu profesjonalistów”.

  11. W kadrze pojawia się w jednej z siedzib Aktywizacji pracownica Fundacji - pośrednik pracy, która pomaga w znalezieniu pracy kobiecie. Przekazuje jej kartkę, rozmawiają, kobieta z uśmiechem czyta dokumenty.

  12. W innym biurze Pracownica Fundacji udziela wsparcia indywidualnego mężczyźnie. Ten z zaskoczeniem i uśmiechem zgadza się z rozmówczynią. Następnie uczestniczy on w szkoleniu komputerowym prowadzonym przez trenera specjalistę razem z innymi uczestnikami szkolenia.

  13. Napis „Osoby z niepełnosprawnościami podejmują pracę”.

  14. Kobieta w uniformie pracowniczym pilnuje porządku w miejscu pracy – restauracji fast food. Przechodzi między stolikami, przy których siedzą klienci restauracji, z miotłą w ręce, przechodzi do innego pomieszczenia z papierowymi ręcznikami i butelką płynu do czyszczenia.

  15. Kobieta stojąca przed lustrem zakłada kitel, przypina plakietkę ze swoim imieniem. Zaczyna masować pacjentkę w gabinecie, w którym pracuje. W tle, na ścianie powieszony jest plakat przedstawiający układ kostny człowieka.

  16. Napis „Realizują marzenia”.

  17. Mężczyzna na wózku wjeżdża w kadr z lewej strony i sunie przez park w stroju sportowym, przygotowując się do maratonu. W tle pojawiają się drzewa, krzaki i ławki.

  18. Napis „Dają radę!”.

  19. W środku kadru pojawia się mężczyzna, który w geście zwycięstwa podnosi ręce i wiwatuje swój sukces. Po lewej i prawej stronie znajdują się drzewa. Środkiem parkową ścieżką przechadzają się ludzie.

  20. Z prawej strony kadru pojawia się członek zarządu Fundacji.

  21. W środku kadru znajdują się dwie kobiety. Jedna z nich siedzi do nas tyłem przy biurku. Rozmawiają, uśmiechają się do siebie.

  22. Zbliżenie na członka zarządu Fundacji, który opowiada o działaniach podjętych przez Aktywizację. W tle logo Fundacji.

  23. W kadrze pojawia się klawiatura komputera oraz dwóch mężczyzn. Jeden z nich siedzi. Drugi wskazuje coś na klawiaturze. Zbliżenie na twarze mężczyzn. Stojący mężczyzna tłumaczy zasady. Drugi twierdząco kiwa głową, uśmiechając się.

  24. W kadrze członek zarządu, w tle logo Fundacji.

  25. Logo Fundacja Aktywizacja, napis "Wpłać darowiznę na www.dajarade.org i pomóż nam dawać wędkę a nie rybę." Show less
  Read more
 • Uploads Play all

  This item has been hidden
 • This item has been hidden
to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...