7,251
 • ZIMOWY nocleg POD CHMURKĄ

  14,837 views 2 months ago
  ➡Subskrybuj zlasowanych! - http://bit.ly/zlasowani-sub 🌲

  ❄Pierwsze opady śniegu to idealna okazja aby wyjść do lasu na szybką nockę! Krótki telefon do Piotra i po chwili wszystko ustalone! Założenie było proste - spakować się bez zbędnych elementów i ruszyć w las. Ustaliliśmy godzinę spotkania mniej więcej w połowie drogi pomiędzy Sopotem a Gdynią, a następnie ruszyliśmy w kierunku dawno nieodwiedzanej miejscówki. Każdy z nas wyruszył jednak w nieco innym stylu. Piotr spakował się bardziej klasycznie - spakował się w stary norweski plecak, ubrał zimowy maskałat i zabrał sporo klasycznego sprzętu. Tomasz natomiast wybrał najlżejsze rzeczy ze swojego ekwipunku aby sprawdzić jak zachowują się w nieco niższych temperaturach w ramach przygotowań na nadchodzący weekend w Finlandii. Wspólnie jednak zdecydowaliśmy, że śpimy pod gołym niebem i nie zabieramy ze sobą tarpów.🌃

  Po dotarciu na miejsce zabraliśmy się za rozłożenie obozu. Ta czynność jednak zajęła nam dosłownie chwilę ponieważ ograniczała się ona jedynie do wyciagnięcia śpiwora, materaca i wybrania miejsca na ognisko. W okolicy drewna było w bród więc bez użycia narzędzi zebraliśmy po kilka grubszych gałęzi i przynieśliśmy je do prowizorycznego obozowiska. Jako pierwszą metodę rozpalania ognia Tomasz wybrał pukle. Pomimo kilku stopni na minusie cała operacja zajęła dosłownie chwilę i szybko mogliśmy cieszyć się ciepłem bijącym z ogniska.🔥 Piotr natomiast czekał z korą brzozową gdyby pierwsze ognisko nie wyszło. Następnie zabraliśmy się za przygotowanie kolacji. Każdy z nas władował w siebie solidną porcję boczku i powoli przygotowaliśmy się do snu. Mimo palącego się tuż obok ogniska, Piotr postanowił przygotować zupę korzystając z kuchenki na paliwo płynne. Warunki na wypadzie były bowiem idealne żeby wykorzystać jej potencjał.

  Dzięki temu, że nie mieliśmy rozbitych tarpów to zasypiając każdy z nas widział setki gwiazd na niebie.🌙 Bez wątpienia był to idealny widok po pięciu dniach spędzonych przed ekranem komputerów w pracy.

  🌲 Więcej zlasowanych:
  instagram: https://www.instagram.com/z...
  facebook: https://www.facebook.com/
  blog: https://www.zlasowani.pl/ Show less
  Read more
 • Recent activities Play all

  This item has been hidden
to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...