Upload

Vardar - CSKA Sofija - incidenti

by ZOTE007 • 44,416 views

Fight beetven macedonians and bulgarian fan in city stadium Skopje. Two bulgarina fan have injured on head and body, and ask medical help

Comment failed to post.
neka dojdat grobari ama pazi da ne dojdi cela makedonija pa da se vidi so e haos 
Report spam or abuse
Report spam or abuse
Абе макеоднија е сега мала али само да те информирам дека царството небесно за кое проповедал господ исус христос е у ствари македонското царство. па така да еден таа ваша лажна држава нема да постои. Се тоа ќе биде Македонија.
Report spam or abuse
Ае докажете де.На секаде,във всяка книга пише,че сте славяни.Само във вашите книги пише обратното.Плюс това се стискате да ви се сравни ДНК с тази на Българите.
Report spam or abuse
Mnogo ste zle maketa tar4ite mnogo barje triabva da vi priznaia deba poserkovcite samo znaete da psuvate tuka ina4e se nasirate v ga6tite
Report spam or abuse
@sartalanska a be budala vasite zeni se najgolemi kurvi be se ebat za d'vki i koka kola do 1989 a posle stanaa prostitutki vo kosovo da vi ebam toa kurvite
Report spam or abuse
ВО ТЕФЕТО НА СИТЕ БУГАРИ .. ГОЦЕ, ДАМЕ ЯНЕ .. ИМААА БУКВА .. Ъ .. ДЕКА ВИ Е НА ВАС ?
Report spam or abuse
Не сум Македонец?Абе бегај таму кретен еден циганси.Постоите дупло помалку од нас и сега ќе ми се чаламиш тука.Ако јас не сум Македонец ти да не си случајно?Оди скри се бе неписмен еден.
Report spam or abuse
@ZOTE007 - Второ прашање - Каква врска има дешното бугарско писмо со знаците кои ги употребувале татарите Бугари? Одговорот е – Никаква, писмото се базира врз Македонската кирилица. - Денешната Бугарска култура и фолклор нема ништо заедничко со Татарската Бугарска. Се знае кој песни се свират и пеат во Бугарија и каква врска имаат со Македонската култура.
Report spam or abuse
Report spam or abuse
vardar .. padna pod srbsko ... ama PIRIN nikogas neke go dam !!! do smrt ke go branam !!!
Report spam or abuse
ама вие сте българи бре....!!!
Report spam or abuse
Report spam or abuse
Pa koj gi ubi be psiho????vrhovistite sto sluzea za bugarskiot dvor,problem vi e sto tie se zalagale za nezavisne Makedonija,zatoa se ubieni,jas ne znam koj e za vo ludnica
Report spam or abuse
Report spam or abuse
Koga ke dojdat grobarite...vie ke se spichkate...se razbira deka se srbi...e taka e koga komunjari ve uchele sto e tatkovina...
Report spam or abuse
Report spam or abuse
@pera596 bratko koga mene bi me prasuval bi gi iscepal shiptarive bi gi besel ama komiti navivaat samo za vardar a posebno deka vie imame prijatelski odnosi so paok ili olimpijakos koj bea neznam taka da....ukapiraj,inace imate celosna poddrska od mene i cela MK,tepajte ubivajte shiptar frlajte gi vo vardari,pozz
Report spam or abuse
CSKA Sofia Hooligans run atletik vardar.... :D:D:D kogato v sofia doidete.. doidete ,kogato v sofia doidete doidete... Kura shte mi lapate... ama lapate!!!
Report spam or abuse
It's so sad .. :S .. macedonians think that they have history and live in ONE BIG LIE..
Report spam or abuse
хахаха ей титовецо,по времето на Кирил и Методий неса знаели що е македониец,а ти си титовец,запомни го това!!а я ми кажи кой ваш владетел е приел учениците на Кирил и Методий?!!
Report spam or abuse
@JAKASISA а територија бугарија постоело? дали постоело нација бугарска? и од кога тоа бугите се признати како нација кога последни дошле на балканите и како малцинство се измешале со словените и го земале нивното писмо кирилица.
Report spam or abuse
хахаах леле како прво тркаијците и мизите што биле? Антички макеоднски племиња така? А бидејчи немало преселба на словените значи биле словени. А зборот бугар кога се развива? У 19 век.
Report spam or abuse
@82fenx - Ако некој се определил да биде Бугарин наместо Македонец, тоа е негово право, но и никој не му е крив и нема право да не напага нас Македонците што си го задржуваме нашиот Македонски идентитет и култура. - Неспорно е дека голем број на Македонци во период на непостоење на Македонска држава и неможност за нејзиното формирање се изјаснуваат за припаданици на државата која го опфака македонското население, се изјаснуваат како - Бугари, Ромеи, Грци, Срби, Турци и др. 
Report spam or abuse
"Ke dojdat poznatite grobari, zato za vardar, pamet vo glava" HIHIHI I tamo ja postravme rabotata. I tie se poserija vo gakji!!
Report spam or abuse
edna utakmica ne znajte da organizirate skopski picki...PELISTER FOREVER!!!!!
Report spam or abuse
ke zemis ti cela bugarija .. hahaha .. gledaj sled nekoja godina dale ke ustanat taakvi kako tebe vo makedonija .. NEMA EU .. NEMA NATO !!! za takijaa AFRIKANCI kako tebe !!
Report spam or abuse
e pa nali tvoj aleksander makedonci stignal do india .. .. tvoja semka ot indija e dovel na balkanu .. !! jas kako te gledam .. nemozam da te vida deka si evropski
Report spam or abuse
@82fenx Прво прашање - Каква врска има денешниот јазик во Бугарија со оргиналниот бугарски и колку збора има останатао од бугарскот јазик? Одговорот е дека нема никаква врска и дека денешнијот литературен јазик се базира врз јазикот од Кирило и Методија кој потекнува од централна Македонија околината на Солун, значи дијалекта на Македонскиот.
Report spam or abuse
Абе па ти за една букава ли си хиххи :)
Report spam or abuse
@millwall1885ful vo vreme na vladeenje na turcite na balkanot nekade 1600-1700 site na balkanot se deklarirale kako RISJANI a Turcite ne vikale KAURI,kaj nieden narod ne bila razviena visoka nacionalna svest,duri kon krajot na 19 vek doslo do poseriozni nacionalni osvestuvanja i vo toj period se formiraat i prvite avtonomni drzavi,sega vo 21 vek dozivuvame nekoj da ni soli pamet i da ne uci koj sme i sto sme?OD KOLENO NA KOLENO toa se prenesuva i sekoj ima osnovno covekovo pravo da bide SVOJ
Report spam or abuse
@82fenx не постоите како нација дали сте свесни? вие татари - турко моногли, сте додјдени и сте се измешале со мнозинство словенско население овде на балканот што значи од нас македонците сте земале се, култура јазик, песни и сега вие меен сакате да ми кажете дека сме бугари? па тоа е смешно :)))))
Report spam or abuse
Bulgarin sum we! a makedonia e Bulgarska POVEKE NQMA DA GOVORQ!!
Report spam or abuse
udrete po bugarite mamu i ebam cigansko naj golemi cigani se oni pleme i ebam :P
Report spam or abuse
Report spam or abuse
А колку има макеоднци кои с еосеќаат по националнсот макеоднец кои живеат во бугарија? Па затоа не им давате на омо пирин да се регистрираат затоа што вашата држава е вештачка.
Report spam or abuse
i predi i sega makedonia bulgarska! i samo cska!
Report spam or abuse
да ви еба майката Албанска.......Македония = 60% българи / 40% албанци!
Report spam or abuse
Абе ти сфаќаш дека има разлика помеѓу македонци и бугари? ама како да сфатиш кога си мајмун хахаахах ова не може да се разбере хаха значи родопчани се родопчани и не можат да бидат бугари, а макеоднците се бугари. бог да чува и да брани која теорија човече.
Report spam or abuse
Report spam or abuse
И преди и сега Македония е БЪЛГАРСКА! Нямате нито отбор нито фенове... това ако са ви "комитите" ... както каза Дуче "Прекръстете са на сринтьори Вардар" СМЕШНИ СТЕ
Report spam or abuse
@pera596 nema da zazemat strana komiti :S
Report spam or abuse
bugarite izedoa kutek i toa na golemo!!! zatoa prvo vidi pa posle kenjanj
Report spam or abuse
хехехе пак се правиш мајмун. не во право сте вие вештачката нација која се вика бугари сте биел вистниски мајмуни. има макеоднци кои се бугари.
Report spam or abuse
Леле абе не сум знаел дека толку се запали по ова :) Се гледа дека вие бугарите = нечистите сте опседнати со макеоднија. Macedonia: 30%macedonian 10% illyrian 15% hellenen 5%phoenician 20% germanic 5% hunnen 15% slavs
Report spam or abuse
Кој лаже бе не учен простаку! Во билијата макеоднија и терминот македонци се спомнува 33 пати. Каде се спомнуба бугарија бо библијата?
Report spam or abuse
Contribution of D.Petrov to 14.02.2008 - Is it provable, that the Slav Macedonians аre with the old Macedonian relatives or does belong you more to the Bulgarians?
Report spam or abuse
Отвори си очите ти, а България е първата държава която ви е признала 1991ва година!!! Но македония е Българска земя во веки!!А исотрията ви никогаш няма да биде призната!!!
Report spam or abuse
Bulgaria: 49%Thraker 11%macedonian 15%slavs 15%hellenen 5% pheonician На овј тест кога ќе се додаде дека и Тракијците се словени поточно макеоднци тогаш како што кажав бугарија е вештачка нација.
Report spam or abuse
@RaPi1998 ELA V SOFIA I KAJI TOVA NAPRAO SHTE VI RAZCEPEM TIKVITE
Report spam or abuse
Значи вашата држава е лага и вештачка. Не псотои националнсот бугар кога еднаш тоа ќе го сватите.
Report spam or abuse
оооо ке доидеме ама тоя пут нема да са само хората на дучето
Report spam or abuse
Русија отсекогаш имала сон да излезе на егејско море, а се обидела во 1878 година преку формирање на санстефанска Бугарија. Создадоа вештачка нација со цел да имаат свој сателит на балканот.
Report spam or abuse
Да да имате мозок ама изгледа немате очи да видите дека постојат макеоднци како нација, и дека тракијците на чија територија сте ја формирале вештачката држава се од макеоднско словенско потекло.
Report spam or abuse
ЕЛАТЕ В СОФИЯ МАЙКА ВИ ДА ЕБА ЕЛАТЕ КАКТО СТАНА С ГЪРЦИТЕ ЯДАХА БОЯ ТАКА И ВИЕ ТАКА ЧЕ НЕ ЗНАЙТЕ МНОГО! 
Report spam or abuse
dosta be bulgari sve vi ebam smrtt za vass!!!
Report spam or abuse
Report spam or abuse
Кой ви даде език бре... прочетете си историята стига сте говорили глупости!
Report spam or abuse
ne se kosi ... ke dojde vreme .. ke bide makedonec sreku makedonec ... jas takvi kako tebe ke gi stapkam po glava ... ;) srboman .. ;) sea se smees ama posle ke reves .. ! haha pa ja ke se smeam deka glava ke ti napram damadzana ..
Report spam or abuse
abe kakva cska mame ti ebam izdajnicko
Report spam or abuse
Цесекарче съм родено,Цесекар съм сега,Цесекар ще остана,Цесекар ще умра и в гроба ще повтарям САМО, САМО ЦСКА !!! ЦСКА София-верен до гроб ...
Report spam or abuse
А вие што сте? пола сте турко - монголи, а другата половина тракијци кои биле антички македонци. па сега види ти кои се родопредатели.
Report spam or abuse
Тепајте ги политичарите затоа што ни украдоа се што имаме, што сме голи и боси, а не на стадиони меѓусебно околу глупости од типот кој е Бугар, а кој е Македонец. На политичарите ваква затупеност им годи, се додека на нив џеповите им се пунат, а никој не се буни! 
Report spam or abuse
@ZakTakalak Не постоите! Не постоите! ооооо Не постоите! Не постоите! Не Постоите!!!!
Report spam or abuse
da ti ja eba maikata bulgarska vo ta putkata gadna smurdliva EBISE GRKU MAKEDONIJA ZASEKOGAS!
Report spam or abuse
shutrak na bugarski jazik e ako ne razbiras mu karam barem da mozat da razberat 
Report spam or abuse
Report spam or abuse
Bugarite da mochat, vie makedoncite ke se udaete... aaaaaaahahahahaha If only Bulgarians pee, fyromians will drown. see what I did there :) A ako i albancite tuka se pridruzat, togas ke se istopete od tolku hemikalii. uuuuaahahahahaha
Report spam or abuse
e pa toa e ... ti si anticki makedonec .. nemas mesto vo taa makedonija .. ANTICKA MAKEDONIJA E GRCKA ... FYROM e BUGARSKA .. !! jas sum taakov makedonec .. site moj dedi sa umreli vo vojna za makedonija za spojka so Bugarija !
Report spam or abuse
шиптари ще ви ебем насред скопие бе лайнари!! ЦСКА ИЛИ УМРИ!
Report spam or abuse
@ZOTE007 да да, само во фантазија тоа можеш да си го дозволиш, бугарска нација не постои вие сте мешавина од турко монголи и словени македонци кои биле овде со векови и тоа значи дека бугарија е македонија и ти си еден мешан дебил или џукела поточно нечист кој не си ги знае корените.
Report spam or abuse
@Ivanecat Чекајте не ќе дојдеме :)))))
Report spam or abuse
Къде сте бе, Спринтьори Скопие?
Report spam or abuse
Щом те са Татари, то и ти си татар бе глупчо!
Report spam or abuse
glupak, teritorija makedonija postojilo no ne i nacija, makedonci gi narekol tito od 1945 prema teritorija, glupak citaj svetska historija ne se baziraj na kole ili trpe sto pisuva
Report spam or abuse
1.) The journalist has yet to contact iGENEA meaning the data cannot be confirmed 2.) Study has not been published nor independently reviewed meaning the data cannot be confirmed 3.) iGENEA states very clearly they can't tell if these findings are accurate meaning the data cannot be confirmed
Report spam or abuse
А со кави букви пишувале бугарите - татарите? хехехе :)
Report spam or abuse
аз сум македонец .. а не виа ..!!! ПИРИН МИ Е ВО СЪРЦЕ ... Македония ми е землята ... Бугария ми е душата
Report spam or abuse
28CSKA FENS VS 100 i kusor speeder vardar!! na klipa se vijda kak nashte momcheta shchupvat ot boi surbomanite :D:D!!!
Report spam or abuse
Macedonia I2A 39%, E1B1B 26%, RIA - 20%, J2 15%, RIB 10% Serbia I2A 28%, E1B1B 20%,, RIA 19%, J2 9%, RIB 14% They are almost IDENTICAL. FYROMians don't have any more genetic connection to ancient Macedonians or Alexander the Great then Serbs do. In other words the "Urvölker",(primitiv people), you are supposedly related to are the same ones Serbs, Bulgarians also have connections to: Paeonians not ancient Macedonians.
Report spam or abuse
хехех Браво бе мајмун еден многу се правиш паметен. Тој си плаќа данок и бугар е. Хахах а кај анс ако плаќа данок не е македонец. Која тие логикава жити се смешен си хахаахх
Report spam or abuse
Па јасно е дека ќе има тепачка кога тоа Бугарите сигурно ја навредувале Македонија епа сами си го барале и си го добиле ... БРАВО ЗА НАВИВАЧИТЕ НА ВАРДАР БРАНЕТЕ ЈА МАКЕДОНИЈА МАКЕДОНИЈА ВЕЧНА !!
Report spam or abuse
Хахаха знаев дека сте си ебале мајката од пцуење на видеово чим го видов... И кој води у број на коментари? Македонци или Бугари ?
Report spam or abuse
@TheGrkoebac хахаха това ли успя да измисли маймунодонскиот ти мозок?? смешник 
Report spam or abuse
Report spam or abuse
Report spam or abuse
tatar e na maika ti putkata. Kato ne sakate surbi, zashto produljavate da uchite falshificiranata im istoriq, Jalki psevdo-makedonci. Do predi 100 godini vi nemashe na zemnoto kalbo, sega izvednuj stanahte antichni HAHHAHAHHAHAHHAHAA
Report spam or abuse
Исус не подкрепя измислени наций с измислена история.Прочети Библията,един от смъртните грехове е да се лъже.Всички с промит мозак,ще хващате пъта за ада.
Report spam or abuse
Абе татар ако не сакаме бугари татари тоа не значи дека сакаме срби? И вие и они ни имате направено неправда.
Report spam or abuse
@IvkoGrobar Македонија била до Лесковац, филмот зона замфиро го гледате со превод и Цар душан се прогласил за Македонскаго Цара што повеќе сакаш вие сте најголеми крадци на историјата на Македонија заедно со Бугарите кои се вештачка нација.
Report spam or abuse
да ебам майка ти титовска!!!
Report spam or abuse
Јас не сум циган, зашто не сум Бугарин.
Report spam or abuse
abe ti si mega tapak... makedonia za sekogash Bulgarska!!
Report spam or abuse
She vi ebem putkata maichina surbomanska. Smurt za vezrodnicite ot fyrom. Levski Sofia
Report spam or abuse
gi utepavme od mavanje tatarive togas auuu da da se sekavam na ovaa utakmica im ebavme mater si otidoa doma so dupnati glavi taka im treba da im ebat plemeto mongolsko damjan193 druze fala za pozdravot pa mora da se znae koj se najaki KOMITI ZAPAD!
Report spam or abuse
@Ivanecat pa naminete pak vo skopje da vi gi ebeme sestrite tatarski KOMITI SKOPJE PRIDE AND POWER
Report spam or abuse
Report spam or abuse
Ама ми изтри коментара кадето споменавах,че това е финансирано то Македонци.Хехехехе човек убеден в нещо не трие чуждите мнения.Типичен Македонец........
Report spam or abuse
Show more Loading...
to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...