Upload

Vardar - CSKA Sofija - incidenti

by ZOTE007 • 44,009 views

Fight beetven macedonians and bulgarian fan in city stadium Skopje. Two bulgarina fan have injured on head and body, and ask medical help

neka dojdat grobari ama pazi da ne dojdi cela makedonija pa da se vidi so e haos 
Report spam or abuse
maika ti e tatarin shibanqk I PREDI I SEGA MAKEDONIA E BULGARSKA!!!
Report spam or abuse
udrete po bugarite mamu i ebam cigansko naj golemi cigani se oni pleme i ebam :P
Report spam or abuse
Отвори си очите ти, а България е първата държава която ви е признала 1991ва година!!! Но македония е Българска земя во веки!!А исотрията ви никогаш няма да биде призната!!!
Report spam or abuse
i predi i sega makedonia bulgarska! i samo cska!
Report spam or abuse
abe neznam zashto az imam klip kudeto na sushtiq mach 20 choveka pravim 1va na vashte 100tina i teq bqgat i celqt ot daleko s kamuni !!!!!
Report spam or abuse
@BgYunak A MAJKA TI E KURVA TATARSKA plemeto da ti ebam cigansko
Report spam or abuse
a taka, samo che trebuva i vie vo makedonia da rabotite za obedinenieto... samo che nema se surdite ako vi pusnat v "V" grupa??? :)United Bulgaria!!
Report spam or abuse
da ti ja eba maikata bulgarska vo ta putkata gadna smurdliva EBISE GRKU MAKEDONIJA ZASEKOGAS!
Report spam or abuse
"Ke dojdat poznatite grobari, zato za vardar, pamet vo glava" HIHIHI I tamo ja postravme rabotata. I tie se poserija vo gakji!!
Report spam or abuse
@82fenx a be ti ako si tolku pameten odi vo OHRID i kazi mu na nekoj deka e Bugarin,a be ti ako ti zborat na Ohridski dijalekt ke se cesas,i ne ke znaes na koj jazik ti zborat,kako e mozno za 60 godini da pretopis eden narod???,koga bas vo toj (titovski period mozese slobodno da ucis Makedonski,iako po ideologija ne go sakam Tito i komunistite)Bugarija ,Srbija i Grcija se vekovni nasi dusmani,sto ne razdelija 1913,a vie Bugaritew ucestvuvavte vo delbite,SE DELI LI SVOJA ZEMJA AKO E VASA????
Report spam or abuse
ВО ТЕФЕТО НА СИТЕ БУГАРИ .. ГОЦЕ, ДАМЕ ЯНЕ .. ИМААА БУКВА .. Ъ .. ДЕКА ВИ Е НА ВАС ?
Report spam or abuse
@82fenx не постоите како нација дали сте свесни? вие татари - турко моногли, сте додјдени и сте се измешале со мнозинство словенско население овде на балканот што значи од нас македонците сте земале се, култура јазик, песни и сега вие меен сакате да ми кажете дека сме бугари? па тоа е смешно :)))))
Report spam or abuse
@ZOTE007 Зошто Гоце Делчев го зема псевдонимот “Aхил ” - Тој е свесен за својот Македонски идентитет, зошто ако е Бугарин не зел на пр. Асдпарух или Кобурт ?!Кога прв пат се појавува на Балканот, Македонската Држава, а кога Бугарската ?Идентитетот на Македонецот не случајно опстоил. Македонската култура и традиција е силна и е основа на сите култури од Балканот.
Report spam or abuse
@LokoMn znam ja bratko da partizani i paok imaju prijateljstvo, a zvezda i olimpijakos ali bratko to je zbog boje kluba paok partizan-crno bela,zvezda olimpijakos-crveno belo ali ja navijam za zvezdu ali ce da idem sa grobari da bijemo siptari!!! POZDRAV NA SVI MAKEDONCI-UBI,ZAKOLJI,DA SIPTAR NE POSTOJI-ZIVELO PRAVOSLAVJLE !!!
Report spam or abuse
@TheGrkoebac хахаха трай си бе глупако ела в София и ще видим кой кого ще ебе и кой е курва
Report spam or abuse
И преди и сега Македония е БЪЛГАРСКА! Нямате нито отбор нито фенове... това ако са ви "комитите" ... както каза Дуче "Прекръстете са на сринтьори Вардар" СМЕШНИ СТЕ
Report spam or abuse
Няма македонци! Вие сте сърбомани и от части българи! Смърт за вас!!!! МАКЕДОНИЯ Е БЪЛГАРСКА! САМО ЦСКА!!!
Report spam or abuse
abe ti ciganin vijdal li si we?? srubski komunist takuv??!!!
Report spam or abuse
Makedonci rodopredateli ste ei...polovinata ste albanci a drugoto bulgari sys srubsko mislene
Report spam or abuse
А вие што сте? пола сте турко - монголи, а другата половина тракијци кои биле антички македонци. па сега види ти кои се родопредатели.
Report spam or abuse
@ZakTakalak Не постоите! Не постоите! ооооо Не постоите! Не постоите! Не Постоите!!!!
Report spam or abuse
Report spam or abuse
tatar e na maika ti putkata. Kato ne sakate surbi, zashto produljavate da uchite falshificiranata im istoriq, Jalki psevdo-makedonci. Do predi 100 godini vi nemashe na zemnoto kalbo, sega izvednuj stanahte antichni HAHHAHAHHAHAHHAHAA
Report spam or abuse
Щом си толко убеден в тези тестове я се загледай.Нас наричате татари,а пък вие сте с Хунно-Монголска кръв.
Report spam or abuse
@ZakTakalak хаха абе бугари не постојат како нација. вие сте измислени за да се намали македонија да нема моќно влијание на балканот кога би била цела обединета. сфакаш ли ти дека вицот со кофа вода и бањање на таканаречен бугар е вистина дека добиваш 100% чист македонец :) па и самиот збор бугар = вулгар = значи нешто нечисто вулгарно. вие сте тие кои сте заведени и кои се борите против својата змеја која ве родила а тоа е мајак македонија. но тоа е ваше право сам си кажа што си не реков јас ;)
Report spam or abuse
@azsjazsjd zasto za da ja ebam majka ti taa kurva tatarska
Report spam or abuse
Report spam or abuse
@BgYunak Само во сон а на јаве никогаш.
Report spam or abuse
Report spam or abuse
Elate u sofia makedonski tatar4eta az da vi eba putkata mai4ina 6te se varnete i skopie s nasrani ga6ti
Report spam or abuse
ајде педали едни татарски!!дојдете пак да јадете ќотек пички едни!!мијаките ви се курви ги ебеме за 2 червенки!!!МАКЕДОНИЈА ДО СМРТ!!!!!!!!ВАРДАР ДО СМРТ!!!!
Report spam or abuse
Bugarite da mochat, vie makedoncite ke se udaete... aaaaaaahahahahaha If only Bulgarians pee, fyromians will drown. see what I did there :) A ako i albancite tuka se pridruzat, togas ke se istopete od tolku hemikalii. uuuuaahahahahaha
Report spam or abuse
@82fenx Nie mozeme sega slobodno da kazeme deka site na balkanot se Makedonci(Ancient Macedonia)no taa imperija se raspadnala, doslo do golemi preselbi i mesanje na narodite,asimilacii,i se formirale modernite nacii(Bugari,Srbi,Albanci,Hrvati,Romanci...)a porano bile Iliri,tatari,avari....taka se formirala i modernata Makedonska nacija so mesanje na poveke narodi i kulturi,koi vo osnova go zadrzale korenot od Anticka makedonija i bile asimilirani od slovenskite jazici,toa sme nie denesni MAKED.
Report spam or abuse
tapi srbomani i siptari ! BULGARIA ABOVE ALL
Report spam or abuse
А тоа што Господ ветил ќе исполни затоа што тој е семоќен, и кога ќе дојде царството небесно/македонско тогаш сите вие душмани на македонија гадно ќе наебете.
Report spam or abuse
@martinlisitsata да ви се помочам у тоа комунистичкиот клуб
Report spam or abuse
100,100 ama ve tepame kako mali deca
Report spam or abuse
тракијци кои биле антички македонци!!!!!!! xaxaxaxaxaxaxaxa osven mozaka mai sa ti promili i zadnika na tebe alban4etata i srb4etata... abe artist neme rasmivai kaji sega 4e i taisan e makedonec i shte te zapisha na konkurs za vicove... izmislen q begi u tuka
Report spam or abuse
aj ti posto si pameten,a jas lud kazi mi tvojata verzija,moze ke naucam nesto,moze me lazele Makedonistite
Report spam or abuse
Бугарска нација не постои па така македонија не може да биде бугарска.
Report spam or abuse
Report spam or abuse
Абе па ти за една букава ли си хиххи :)
Report spam or abuse
Pa koj gi ubi be psiho????vrhovistite sto sluzea za bugarskiot dvor,problem vi e sto tie se zalagale za nezavisne Makedonija,zatoa se ubieni,jas ne znam koj e za vo ludnica
Report spam or abuse
a vie u evropa ste sleznali ot durvetata sigurno))))ti ne si li chuval za preselenieto na narodite?Koga nie togava i vie ste doshli, zashtoto ste bulgari i nie vi obichame kato nashi bratia)))Aide leka ti prust
Report spam or abuse
da vi se poseram vo tie gnasni bugarski usti
Report spam or abuse
Report spam or abuse
Ти даже сам не се чуваш.Още малко ще изкараш,че цел свят произлиза от Македонците.
Report spam or abuse
@sartalanska a be budala vasite zeni se najgolemi kurvi be se ebat za d'vki i koka kola do 1989 a posle stanaa prostitutki vo kosovo da vi ebam toa kurvite
Report spam or abuse
FUCK BULGARIA... MACEDONIA FOREVER NEVER GREEK NEVER BULGARIA UNITED MACEDONIA
Report spam or abuse
Report spam or abuse
Щом те са Татари, то и ти си татар бе глупчо!
Report spam or abuse
@82fenx Naum i Kliment Ohridski,govorele na Ohridski dijalekt,odi vo Ohrid i ke vidis dali ke gi razberes "tvoite" b'lgari vo Ohrid. Jas Razbiram Bugarski,no ti be brat ne razbiras makedonski,toa e problemot,jas ja razbiram i kirilicata i latinicata,TITO e bil HRVAT,za prv pat vo negovo vreme slobodno se zborelo i ucelo makedonski sto e fakt,Bugarite i Srbite ne dozvoluvaa,no TITO e HRVAT i on dozvoli.Baba mi mi kazuvase deka Srbite gi tepale site sto zborat makedonski (1913-1941)
Report spam or abuse
She vi ebem putkata maichina surbomanska. Smurt za vezrodnicite ot fyrom. Levski Sofia
Report spam or abuse
македония за Българите титовците вън!!
Report spam or abuse
@millwall1885ful az samo she ti kaja che grad Sandanski, grad Doce Delchev se namirat v Bulgaria, ne vav fyrom. Grobovete na qne, goce i dame sushto sa v Bulgaria i nad tqh se vee bulgarskoto zname, a ne cherveno s ventilator. Qne e bil voinik v bulgarskata armiq i se e bil za Bulgaria v balkanskite voini, a Goce e emigriral v Bulgaria i uchil Istoriq v Sofiisiq universitet. Ot tiq po-bulgari sigurno i az ne moga da buda... A koi gi e ubil nqma znachenie. I John Kennedy svoi go ubiha.
Report spam or abuse
@ZOTE007 - Второ прашање - Каква врска има дешното бугарско писмо со знаците кои ги употребувале татарите Бугари? Одговорот е – Никаква, писмото се базира врз Македонската кирилица. - Денешната Бугарска култура и фолклор нема ништо заедничко со Татарската Бугарска. Се знае кој песни се свират и пеат во Бугарија и каква врска имаат со Македонската култура.
Report spam or abuse
А со кави букви пишувале бугарите - татарите? хехехе :)
Report spam or abuse
vardar .. padna pod srbsko ... ama PIRIN nikogas neke go dam !!! do smrt ke go branam !!!
Report spam or abuse
Report spam or abuse
@TheGrkoebac хахаха това ли успя да измисли маймунодонскиот ти мозок?? смешник
Report spam or abuse
Report spam or abuse
@ZOTE007 Най-обичаме, когато шибаме предателчета :))) Винаги бием тъпите българия от провинция Македония, АХХАХАХА.Дави се от яд, боклук.
Report spam or abuse
Koia e purvata ot tezi dyrjavi znaesh li?!?!?!?!
Report spam or abuse
@azsjazsjd more da ti ebam tatarinot glupav plemeto da vi ebam retardirano ajde be tatar kaj sakas ke dojsam mame ti ebam ja tvoe ima da ve ebam do smrt pizda vi materina tatarska plemeto da vi ebam retardirano smrdeni cigani zemi ja i majka ti kurvata ima gazot so sperma da i go napolnam pa da mozes da i go izlizes gazot
Report spam or abuse
Па јасно е дека ќе има тепачка кога тоа Бугарите сигурно ја навредувале Македонија епа сами си го барале и си го добиле ... БРАВО ЗА НАВИВАЧИТЕ НА ВАРДАР БРАНЕТЕ ЈА МАКЕДОНИЈА МАКЕДОНИЈА ВЕЧНА !!
Report spam or abuse
@82fenx Прво прашање - Каква врска има денешниот јазик во Бугарија со оргиналниот бугарски и колку збора има останатао од бугарскот јазик? Одговорот е дека нема никаква врска и дека денешнијот литературен јазик се базира врз јазикот од Кирило и Методија кој потекнува од централна Македонија околината на Солун, значи дијалекта на Македонскиот.
Report spam or abuse
ама вие сте българи бре....!!!
Report spam or abuse
28CSKA FENS VS 100 i kusor speeder vardar!! na klipa se vijda kak nashte momcheta shchupvat ot boi surbomanite :D:D!!!
Report spam or abuse
@motorbreath12345 Можете и на фудбал и во војна само курот да го јадете татари едни нечисти.
Report spam or abuse
Report spam or abuse
Хахаха знаев дека сте си ебале мајката од пцуење на видеово чим го видов... И кој води у број на коментари? Македонци или Бугари ?
Report spam or abuse
UBIJ UBIJ UBIJ TATARI KOMITI 4EVER
Report spam or abuse
Togas,a sea kje ni doat kje ni se smeat na tifo scentatL :(((
Report spam or abuse
Јас не сум циган, зашто не сум Бугарин.
Report spam or abuse
аз сум македонец .. а не виа ..!!! ПИРИН МИ Е ВО СЪРЦЕ ... Македония ми е землята ... Бугария ми е душата
Report spam or abuse
Report spam or abuse
EBETE NA MAJKAVI VO PICKA ! BUGARI KURVI
Report spam or abuse
Govna Tatarski vi ebam mamata komunistichka zatucana vie i fudbal mater vi ebam tatari smrdeni. A grobari ne dojdoa uste pamtat kako gi frlaa u rekata vardar do 1991 posle dobar kutek pored kej.
Report spam or abuse
@82fenx Вие,србите и сите словени пишувате на Кирилица создадена од Македонските сесловенски просветители браќата Кирил и Методиј татар еден глуп ненормален и мантално оболен не знаеш на чиво писмо пушувам ти ебам фацата циганска вас во бугарија и грција кој знае што ве учат инаку олку глупи,тупи и не писмени вие сте светска дегенерација !!!!
Report spam or abuse
оооо ке доидеме ама тоя пут нема да са само хората на дучето
Report spam or abuse
Report spam or abuse
Bugari za dzabe zborite koga go jadevte!
Report spam or abuse
БУГАРИ ========= ЃУПЦИ (преведени на нивно МАНГАЛИ ГНАСНИ)
Report spam or abuse
Koj go ubi DJorce Petrov,Jane SAndanski,Dimo-Hadzi Dimov???????Ako tie bile Blgari,Zto gi ubivte pred 90 godini,samo da nastetite na Makedonskata nezavisnost,oste togas Makedoncite znaele za svojata posebnost
Report spam or abuse
@82fenx Na tv PLANETA (b'lgarska muzikalna televizija) vseki den vizdam kak b'lgarskite pevici peat izvorni makedonski pesni,i sto e najbitno na "dijalekt" ot Vardarska Makedonija, tova govori ce vie njamate nisto shto s Makedonskite izvorni pesni koi gi kazvate po sveta kak B'lgarski i sto e najtragicno ne razbirate nasia "dijalekt" az naucih ponesto b'lgarski od obshta kultura i za krai koj vi dade pravo da se kazvate b'lgari i Srbi koi vo minaloto bile shti juzni sloveni
Report spam or abuse
шиптари ще ви ебем насред скопие бе лайнари!! ЦСКА ИЛИ УМРИ!
Report spam or abuse
hehehe se presmejaf so poslednava poraka od komentatorf :D:D:D pamet vo glava
Report spam or abuse
@ZOTE007 да да, само во фантазија тоа можеш да си го дозволиш, бугарска нација не постои вие сте мешавина од турко монголи и словени македонци кои биле овде со векови и тоа значи дека бугарија е македонија и ти си еден мешан дебил или џукела поточно нечист кој не си ги знае корените.
Report spam or abuse
kat nesi Bulgarin znachi si ili ciganin ili surbin ili gruk NO NE I MAKEDONEC!! makedonskata durjava NQMA NISHTO obshto s slavqnite te sa gurci,no ot Xilqdi godini nqma takava DURJAVA!!!aleksander pederot e edin ot poslednite i care!!!!
Report spam or abuse
Report spam or abuse
@RaPi1998 ELA V SOFIA I KAJI TOVA NAPRAO SHTE VI RAZCEPEM TIKVITE
Report spam or abuse
gi utepavme od mavanje tatarive togas auuu da da se sekavam na ovaa utakmica im ebavme mater si otidoa doma so dupnati glavi taka im treba da im ebat plemeto mongolsko damjan193 druze fala za pozdravot pa mora da se znae koj se najaki KOMITI ZAPAD!
Report spam or abuse
Къде сте бе, Спринтьори Скопие?
Report spam or abuse
SVE VI EBAM BUGARSKO NIKAKVO KAJ STE VO BOLNICA MAME VI EBAM NIKAKVOO !!!!!
Report spam or abuse
Show more Loading...
Sign in to add this to Watch Later

Add to