Upload

USHTRIA E ENVER HOXHES

by luboteni • 614,995 views

Ushtria e lavdishme shqiptare ne kohe te ndriturit Enver Hoxha

qij Enver Hoxha ishte komunist më i trashë ashtu si gjithë të tjerët komunistët nuk duhet të vijnë këtu përsëri Skënderbeu luftoi për liri dhe lavdi dhe më duhet të mbani mend se unë e dua Shqipërinë Unë do të vdesin për Shqipërinë dhe nuk e harrojmë ne kemi qenë të gjithë katolikë në të njëjtën kohë
Report spam or abuse
+Grey Assassin vetem nje gje harron ti patriot qe enveri ishte ca ishte por shqiperine e bashkoi ne nje dhe shqiptaret nuk ishin te percare sic jane tani prandaj mos thuaj fjale te medha
Report spam or abuse
ah enver enver ta dish ti qe tani shqiperia ska brek ne byth 
Report spam or abuse
ushterria e enver xoxhes eshte e vetmja ushtri qe mund te reziztonte cdo lloj armiku dhe eshte vitrina e shqipreris te sotme
Report spam or abuse
thoni ca doni  shifni vidjon mos flisni budalliqe 
Report spam or abuse
robt e motrat ku ti kene te gjithe adhuruesve te hitlerit te shqiptareve.oi shqiperi etnike.per miell te ka dhene barut babaj yt shpirteror e per buk karin ne goj.skllav i liverit.
Report spam or abuse
Report spam or abuse
Report spam or abuse
Long Live Comrade Enver Hoxha!!!!
Report spam or abuse
mbase ke patur babane spiun policie prandaj e dashke kaq shume apo ke qene vet personalisht spiuni i tij
Report spam or abuse
ushtria shqiptare ishte e mobilizuar mire me armatime te asaj kohe por nje ushtri me nje moral te rezuar per toke dhe e keq ushqyer nuk mund te kruenin detyren ne menyre perfekte dhe te mos harojme se nuk do jepte jeten donje shqiptar kur ai do kujtone momentet qe rinte ne radhe per 1 kg domat apo per nje shishe qumesh qe ngriheshin nga gjumi qe ne 5 te mengjesit prandaj cdo shteti tjete nuk do i duhet te luftonte ushtarakish por thjeshte do ju premtonte ushqime te bollshme dhe nje te ardhme te cilen shiptaret nuk e imagjinonin dot dhe kur erdhi momenti i rezimit te komunizmit u gjenden te pa pregatitur per tu perballur me kapitalizmin .
Report spam or abuse
+jorgaq sotiri cfare thua o rrot kari prandaj i shkerrdheu kusherinjte e tu ne gusht te 49 apo ne gusht te 66 se asnje shqiptar nuk e jepte jeten dhe e kryenin detyren ne menyre perfekte dhe se ishte i keq ushqyer shko edhe mbyt veten ne lum
Report spam or abuse
FAKE VIDEO! YOU ARE LIERS AND GOAT-FUCKERS!
Report spam or abuse
Report spam or abuse
+JSO Serbia Tito was an savior for u he was smart he manipulated with enver hoxha .... say thanks to god that you serbs didnt do some shit in that time othervise you would be gangbanged so bad ... you fucking mongolian shit you atacked when we didnt have nothing atacked the unarmed population and civilians ...... Albanian army will rise again whait for that motherfuckers ...
Report spam or abuse
gjigand ka qene xhaxhi..vetem se me ca gjana e dhiu punen fare po nacionalzimin ne popull e ushtri ishte shum here me i larte se ca esht tani.
Report spam or abuse
Tash jemi 100 her ma te profesional !! Dhe mos me investu enveri aq shum pare ather ne ushtrin infrastruktur 200 her ma mir ish kan sa sot
Report spam or abuse
enveri normal qe kishte ushtri te forte se ruante karrigen pa ate ushtri nuk mund ti mbante te shtypur per 50 vjet shqiptaret mos kujtoni se trembej ndonje shtet nga shqiperia me pothuajse 3 miliom banore me shume na kan ruajtur aleancat se do na kishin perpire
Report spam or abuse
+alb share imagjino vetem kete gje viti  1923-24    6mije shqiptare hodhen ne det 35mije italian imagjino armatimet qe kishim ne dhe ato qe kishin italianet si shpjegon ti qe ne i hodhem ne det ata ne luften e vlores naten e mire
Report spam or abuse
hahaha kjo i vuri kapakun diskutimit naten e mire
Report spam or abuse
One of the most well immobilized and well equipped Armies in the Easter Block. 
Report spam or abuse
Qikjo osht ushtriii nanen jaaa qifsha !!!
Report spam or abuse
sa per ata qe thone rroft enveri se tani jemi me keq kujtoni se jeni ne demokraci sepse komunizmi vazhdon dhe do te vazhdoje deri sa te zhduken nga skena politike te gjithe ish komunistat jane njerez qe jane lindur e rritur me ate fryme dhe nuk ndryshojne dot brenda 24 oresh demokracia eshte thjesht fasade
Report spam or abuse
shqiprin e mori lumi e ka vene korrupsioni perpara nje ndere vendet e para qe sfunksonon ase gje ase komuna dhe ase bashki jane vetem per te vjethur viene kryetaret e komunave pa pyetur popullin vijet kryeplaku me votat e pes hajdutve qe vene njeri tjetrin qe te mbulojn pasurit e njri tjetrit ca bhen te djatht dhe ca te majt dhe kshtu vazhdojn te vjethin dhe ta rjepin populin duhet nje enver tjeter qe ti pushkatoj kta kulak qe po shkatrrojn shqiprin dhe shqiptaret e ndershm i pa harruar kujtimi i enver hoxhes
Report spam or abuse
Qe ishte ushtri moderne dhe e treta ne bote aty ja kan fut icik si kot (propaganda e atyre viteve). Megjithate organizimi dhe rregulli ekzistonte. Te fuste Xhaxhi ne ushtri femij, dhe kur dilje ishe Burre. Nejse ne te mir ose ne te keqe, Lavdi Shqipria!
Report spam or abuse
Lavdi lavdi....sdi c'te them!
Report spam or abuse
Report spam or abuse
@nindoda Nga te gjitha ushtrite shqiptare qysh prej Skenderbeut ajo e Hoxhes ishte me gjitheperfshiresja.Gjeneralet me te dalluar te Hoxhes ne ate lufte, D. Ndreu, Gj. Marku, S. Moisiu, H. Lleshi, M. Peza, V. Shanto etj ishin nga veriu.Grupi komunist i Shkodres ishte nga me aktivet.Vellavrasje?Kuislinget u luftuan e u varen ne cdo vend te botes gjate L2B, shume here me keq se ne Shqiperi.S'eshte vellavrasje kur lufton shqiptarin lavire e cdo xhandari te huaj qe shkel e plackit vendin tend.
Report spam or abuse
@nindoda O zoteri, Hoxha skish pse te fshihej nqs desh te vriste Kosovaret. Ju kerkoni qiqra ne hell nga Hoxha. A thua se Hoxha qeveriste nje shtet modern dhe funksional me cdo gje ne rregull dhe ne vije ne 1945.Hoxha skishte qellim te vriste Kosovaret, po te deshte kete e bente ne Kosove kur dergoi 5 brigada. Ai vrau kunatin e vet e miqt e vet e nuk pyeti kend.Gjithashtu ai kembenguli per marrveshjen e Bujanit qe i dha Kosovareve pavaresi thuajse de-facto, pavaresisht se Tito ia drodhi.
Report spam or abuse
i madhi komondant ..sikur te ishe edhe nje here gjadhe ...
Report spam or abuse
oju rota kari qe beni DISLIKE ne ket video ua cift DISLIKE maman ne pidh .aedini sa te madh eka ENVER HOXHA .....EMRIN 70m nji shkronj E-N-V-E-R- -H-O-X-H-A shkrun emri itij, nji mal esht imbushur me emrin etij athu eke dit ket gje ti eti po emohon ket gje qe kishte nji ushtri shum te fort .pse eka bere ket per te mbrojt shqiperin ty or byth qim .po ku ike sot kta ushtar ekto tanke keto municione qe ishef ketu sike askund ikan vjedh,, tka vllazeru me russ se RUSINKAT JAN PIDHAT MA TFORTA .
Report spam or abuse
Report spam or abuse
@MrKosova88 O ti "vllau" kosovar ca keput? Shqiptaret perpara se te vinte Hoxha ne pushtet ishin nje bashkesi fisesh e krahinash mesjetare seicila ne hesap te vet, 90% analfabet dhe me mendesi turko-arabe.Hoxha na neshtroi ne shtet, vuri ligj e rend, investoi ne industri, emancipoi femren, shkollim etj. Shqiperia eshte vendi me homogjen ne ballkan o budall.Nen Hoxhen Shqiperia zhduku zhelet e flliqta islamiko-mesjetare dhe u ba nji komb i shek te 20, qe ju ne Kosove akoma se keni ba.
Report spam or abuse
.....ah ckemi hequr ne zbore uhhhhh
Report spam or abuse
po si mund te luftonte enveri kunder russise mor vlla ci keni keto qe thoni.
Report spam or abuse
Po mos te ishte enveri ne at koh per ta mbyll shqiperin kur e gjith bota kishin synim ta coptojn kryesisht sllavet e greket ju sod qe po komentoni kunder tij do te ishit te asimiluar bashk me mua , ne te vertet per te ngreni nuk keni qen aq mir mirpo buk e kryp e dashuri mes.veti keni pas dhe stresin qe pe kemi sod ateher nuk ka ekzistu me e rendesishmja nder te gjitha ekemi shqiperin komplet te paprekur dhe e gezojm ne liri
Report spam or abuse
Shkoni morr ne Koren e Veriut askush nuk ju ndalon tani eshte demokracij ne shqiprij shkoni jetoni atje njejte si ne kohen e Enverit eshte jeta ta jap fjalen.
Report spam or abuse
I thote Tito Enverit: "Shqiperine e pushtoj per 10 minuta". I pergjigjet Enveri Titos: Ne rregull, por kujdes oren. Ne qofte se nuk e pushton brenda 10 minutash dhe te kalon orari sa ta ngre ushtrine nga kazermat, atehere ta pushtoj une Beogradin.
Report spam or abuse
rroft enveri baba i kombit se me pas vjedh atehere ne kohen e tije per bisht pele i kish lidh e se kish pa djellin me sy
Report spam or abuse
Report spam or abuse
Ushtrij per lufte mbrojtese !!!! me shum se gjysa e shqiptareve ne trojet e shkaut ky budall ka bere ushtrij mbrojtse fuck komunizem per 12 ore ne ate kohe Jogoslavia do ta bente Tiranen kryeqitet te Serbise me ate ushtrij me te prapambetur ne bote qe e ka pasur ky mut Enveri...Vetem per te vrare popullin e vet ka qen ushtrija e tij per asgje tjeter
Report spam or abuse
@donidevito mburemi me ushtrine e sali berishes! ai bleu dhjetera arx 160, e ca pistoleta :) kemi ushtrine me moderne ne NATO tha saliu!
Report spam or abuse
po kur nuk i krijon robi nja 5 milion shqipetar edhe pastaj i hap dosjet dhe te gjith bashkpunetoret sebashku me gjith familjaret e pasarrdhesit e tyre ti fusesh krematoriun te piqeshin e tu treste fara komunistave qe edhe sot na e levderojne enverin ,, lavdi i qofte adolf hitlerit ,, rrinin qenerit komunist ne mal kot se jo luftonin por kanin ndonje tuf bageti e ushqeheshin me to ,, turp te keni nje vend qe ka kaluar komunizmin ne nje faze si shqiperia nuk duhet kurr te flasi keshtu
Report spam or abuse
ky ket ushtri e ka kthy kunder popullit te vet...kta qe jane me enver hoxhen jan bij komunistash qe e kan masakru popullin e vet kta jan faqja e zez e kombit tone.
Report spam or abuse
Like Kush Do Perseritjen E 1997 'es Gjithe Populli Shqipetare Kundra Politikanet I Haruat Njerzit Qe Vran Sigurismat E Enver Hoxhes Ne Protesta Ne Tirane Shqiperia Nuk Vdes Kurre!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Report spam or abuse
RRACA MA E PABESE CAMERIAAAA,I HENGREN MUTIN ENVERIT SE R... UA Q... TE PABESEVE SI PUNA JUAJ....
Report spam or abuse
Xhaxhi ishte i mencur qe beri ushtri, por jo dhe aq i mencur. Nje diktator i mencur do kishte sjelle shkencetare te krijonin arme te reja futuristike per eShqiperine dhe nuk do harxhonte gjithe buxhetin ne bunkere, se tani ato bunkere jo qe nuk vlejne fare, por edhe nese do vlenin, armikut i mjafton te shtype nje buton dhe shkaterrohet 1 bunker....
Report spam or abuse
Na ishte njëherë e një kohë, ushtria e popullit ushtar! Epoka më e ndritur e ushtrisë shqiptare. :)
Report spam or abuse
@malsor4ever sa her lexoj poshte komunizmi rritem rritem sa malet a shqiperise :-) poshte komunizmi poshte komunistat qe kan akome shqiperine neper duar e bejn çmos me te. poshte komunizmi yes yes yes ju uroj jete te gjate krejt atyre qe thojn poshte komunizmi
Report spam or abuse
Ti qifsha rrrrrrropt megjith keto vidio qe poston dhe megjith enver legjendarin qe e nxjerr sikur ka ber heroizem e ka organizuar ushtrin vetem per te mbrojtur veten dhe i ka vrar gjith shoket per te mbajtur pushtetin. Motren ne pidh. Populli skishte buk te hante ti thua do luftonin, me car do luftonin me barkun bosh? Sa pa gjak qe jan shqiptaret si nuk doli njeri nga te persekutuarit tja zhdukte familjen enver moterqirit qe beri vrasje dhe genocid ndaj shqiptareve me shum se serbi kosovareve.
Report spam or abuse
@denisdrennan tragjedi e vertete diktatura hoxhiste, ja qe ndonjehere anashkalohet dhe "eklipsohet nga te mirat" e medhaja qe ka sjelle !!
Report spam or abuse
Po c'ushtri me te fuqishmen kemi patur ne more cun??? Nje pordh na mbyste te gjithve ne ato bunkere prej miliona dollaresh do te vdisnim. Hajvan
Report spam or abuse
Kete video po se po po as internet nuk do te kishte shqiprija po budall kta enverista te shq
Report spam or abuse
Arrnautlleku eshte i pa turp i pa nder e i pa bese. Arrnautlleku mer lek nga greku e thot jam Grek, e jam Serb, e ja Malizjen. Arrnautlleku e ka besen vetem te leku, avash avash do arri pika kur te dilni ne pazar e te shisni nenat e tuaja. Turp tju vi, Jeni te pa bese te pa ndere e te pa turpe. jenie kylishat e sali berishes qe po shet shqiperine te greku e bota. ne pidh te semes komunismi dhe demokracija fallco qe keni Rrofte Illiria, Rrofte Arberia, Rrofte herojnte qe lane koken per memedhene
Report spam or abuse
Mbas viteve 2000 ,835 tanke te Enverit u nxoren nga graso dhe u shkaterruan .Nga rreth 1200 tanke 835 ishin ne graso prej disa dhjetera vitesh .
Report spam or abuse
duhet rikthehet edhe nje her nji njeri qe te rikthejn lavdine e ushtris shqiptare ku as grekut as serbit as malazezit e as maqedonasit me i ra ndermend me u tall me ne e me ia pas friken si kurr ma pare
Report spam or abuse
Jugasllavia ska pas nevoje te beje ka bere boll me shum se gjysma e trojeve tona kane qene ne Jogasllavij a mos mendove ti se ne ate kohe Shqiprija me te vetmin aleat Kinen e athershme (te prapambetur njejte si Shqiprija) do te mundke te fitoj ndonje shtet me lufte nese mendon se po ateher nuk vlen te diskutoj, me fal se te kuptoj Fantazijat jan gjera te lezetshme por jo te verteta.
Report spam or abuse
KUSH KOSOVAR U VRANE NGA ENVERI MOR KAR???PO JU DONI QIRE MOTRAT MOR ROB QIRA.
Report spam or abuse
Ne kohen e zogut kishim Nje milion shqiptar pa shkoll ,ne Shqiprin post komuniste kishin 3 milion djaj me shkoll
Report spam or abuse
cdo shtet mundohet e forcon ushtrin e vet kta tonet i shesin e mbushin xhepat me dollar ....shqiptaria ka pas e ka nevoj gjithmone sa te jet kjo bote per ushtri te forte ..e kemi me shume se gjysmen e teritorit jashte po te ishim te fort kjo gje nuk do ndodhte .....vdekje e politikes hajdute rrofte shqiptaria...
Report spam or abuse
@nindoda I vetmi deshtim fatal i pushtetit te Hoxhes ishte ekonomia, cdo gje tjeter ishte e parendesishme ne krahasim me arritjet. Konflikti politik per 50 vjet vrau 6500 vete ne Shqiperi, cmim ky shume i vogel per stabilitetin e shtetit qe gezuam dhe emancipimin nga nje shoqeri feudalo-mesjtare ne shoqeri moderne.Ju keni shume qejf te thoni se shqiptaret jetuan kot, punuan kot, sakrifikuan kot, dhe sbene asgje per 50 vjet.Kjo thjesht nuk eshte e vertete.
Report spam or abuse
a jeni more normal e ka myt popullin e vet spo kini ftyr me bo ksi video plus edhe me nderu mi thon lavdi kti qeni diktatori komunisti zoti e denoft kit qafir
Report spam or abuse
@denisdrennan Po fole fole me koshience jo idiotsira ,6500 njerze te zhdukur nga diktatura jane vetem ata qe firmos psikomapti enver ,po te vraret ne kufi ku i cove,? po te vdekurit ne burge ne internime ,ne biruca ku i cove? po atentatet te tipit komunist si brenda dhe jashte vendit ku i cove? jane mbi 50 mij martir anti komunist i bie 5% e popullsis ,po 400 mij njerze te persekutuar dhe te internuar ku i cove? Sakrifica ishte shume e madhe per nje popull te vockel
Report spam or abuse
shum te drejt ke zotri shpetim me ty jam shum mir e ke sali rrot kari nen qiri i mutit
Report spam or abuse
Nuk e dini sa deshire kam te vije koha e Enver Hoxhes. Popullsia e vuajtur e asaj Kohe te marre drejtimin e vendit e kto komunistat qe trashen qafen me shpatullat te punetoreve te thjeshte te vujshin si kan vujt puntoret e thjeshte ne ate kohe. Ti qojshim kto klyshet qe e kerkojne ate kohe 12 ore ne sherbim ne mes te debores. Tua japish edhe buken me rracion. Ti lesh te ngordhin si qent ne Spac. Se vetem atehere do ta kuptojn se sa kan vujt Shqiptaret.
Report spam or abuse
Heren e pare qe shqiperia beri ushtri me skenderbeun mundem turkun heren e dyte me Enverin skishim frike asnje heren e trete do pushtojme boten!
Report spam or abuse
e ke gabim vella, se ai nuk e shiti Camerine, as Kosoven. Ato i mori greku kur SHQIPERIA ishte nje hiq (1945). Skishte as ushtri as armatime, asgje.! Enveri e ndertoi e shkolloi e armatosi! LAVDI ENVER HOXHES!
Report spam or abuse
sdi pse nuk rri dot pa henger mut edhe un. Po sic eshte fjala popullore mut me goj ha me dore mos u nga ;-) poshte enveri dhe vogelushat enverista qe ka pjell mbapa e vin te na tregojne ushtrine e enverit ha ha . Nje djal ne ate kohe ishte i detyrar te shkonte ushtar. Ushtri me forc ben cdo kush. Edhe sic e thon shum njerez ushtrine e beri per te vrare popullin e vet e jo per ta mbrojt. Urrejtje enverit dhe pederastat enverista deri ne vdekje
Report spam or abuse
kjo na paska qene koha kur mundeshim ne me e bashkuar Shqiperin me keto forca :) se dihet se ni shqiptar eshte i afte sa di sllav ose turqe :)
Report spam or abuse
KY video eshte per te zhdukur!! nje gje nuk kuptoj me shm shqiptare si ka mundesi qe kane akoma goje te thon me mire ishte athere aj ishte njesh etj.ja rezultate , duken! eshte e kote qe thoni: na kishte frike bota!! asnjerit nuk i plaste k...per shqiperin e per shqiptaret! populli shqiptare vajti mbrapa paranojat te Enverit! mos harroni qe per faj te keti regjimi, Shqiperja eshte shteti me i prapambetur ne EUROPE!! Jemi treguar qesharak e idiote!
Report spam or abuse
Report spam or abuse
gjithe keto armata te renda na duken gje e madhe, por kete bente xhaxhi punonte populli i shkret dhe enveri blente tanqe,gjithe bota hecte perpara po beheshin njerez dhe neve sterviteshim per lufte duke bere zbore neper male enveri na mbajti 40 vjet te lidhur si qeni dh me politiken e tij na la 400 vjet mbrapa
Report spam or abuse
@Deathtogreece2 ti je imarre,ne kohen e enverit sdinte kush se egzistonte shqiperia.
Report spam or abuse
Keta vet amerika e ka be , sepse ata e kan dit qe ka me ja nis lufta ne kosov. Kosova nuk ka pas armatim ,pra per me pas mundesi me luftu ata e kan be kete dhe armet jan hi ne KOSOV
Report spam or abuse
THEY WHO CAN GIVE UP ESSENTIAL LIBERTY TO OBTAIN A LITTLE TEMPORARY SAFETY, DESERVE NEITHER LIBERTY NOR SAFETY Ata te cilt japin drejtat elementare per te sigurua siguri te perkhoshem, meritojn as lirin as sigurin.
Report spam or abuse
@denisdrennan p. cali?! per Prenk Calin e ke fjalen?! c'lidhje ka me gjermanin?!! kunder komunisteve luftoi, po asnjehere me gjermanin ne krah. ta mohosh vrasjen e kosovareve nga enveri dhe bashkepunimi i vet, ajo eshte ose gomarllek me brire, ose pune kurvash. po kurve ka qene edhe hoxha, i pari ka qene per te tradhtuar, per ta dredhur sa nga njeri "popull vella" te tjetri derisa ngeli tek pulle, po vetem populli jone vuajti izolimin dhe skamjen totale.
Report spam or abuse
po e kemi mesuar tani se cadashuri ju ka dhan ,, vllau tu spiunua vllan ,, gjysma e popullit ishte e persekutuar ,, buka ishte me rracion si ne kampet naziste ku shumica derrmuese vuante kequshqyerjen etj , kurse per sa i perket arratisjes perpara se fisi im te arratisej u shkerrdhuen ropt 300 partizanve ne cem i hodhen ,, megjithse mbrapa maskaruan gjit veriun ata qe donin nuk i kapen ma, pervec dy kushove,,njeri u vra tjetri u deorezua sepse u pre ne bes ,,ka pas edhe te tjer por 50 u larguan
Report spam or abuse
Krenohemi me Shqiperine Komuniste!!! Krenohemi me Xhaxhin Enver!!!
Report spam or abuse
@nindoda Kur vjen puna per bashkpunim me Serbin ju ishit vite perpara Hoxhes. Nga tia filloj, me Republiken e Mirdites te sponsorizuar e njohur vetem nga Serbi, me Zogun qe erdhi ne pushtet me ushtrine Serbe, me levizjen separatiste pro serbe te Dom Loro Cakes ne Dukagjin?Te pakten Hoxha u perpoq per Kosoven ne konf e Bujanit e me tej.Ju u cut kunder Hoxhes se ashtu iu thojshin bajraktaret e sistemi feudal i jetes ku jetonit, 99% analfabet ku mershit vesh ju nga demokracia e shoqeria moderne?
Report spam or abuse
@nindoda Normal qe luftuat me Serbin se erdhi ke shpia me iu vra.Por prej Skenderbeut luftrat e shqiptare ishin luftra krahinore, e jo kombetare.Por kur Italiani e Gjermani pushtoi shtetin shqiptar, pak levizet ju. Ushtria e Hoxhes ishte e para ushtri mbarekombetare qysh prej 500 vjetesh, me moshe mesatare 23 vjec, e disiplinuar e emancipuar (8000 femra), dhe e organizuar.Qysh prej Skenderbeut ne skemi qene ndonjehere pjese e nje lufte kaq te respektuar nga te gjithe.E per kete ka merite Hoxha
Report spam or abuse
Masi i ka pas kari Enver tan kta ushtar pse nuk e ka liru Kosoven????
Report spam or abuse
SE KUPTOJ PSE TE DHAN LIKE TUJA JE SHUM GABIM SE ARMET SI HAPI POPULLI PO SHTETI ISHIN ITERESA POLITIKE SE DUET TE LUFTOEJ PER KOSOVEN KESHU QE KOPLET ARMATIMI SHQIPTAR SHKOJ NE KOSOV KURSE PJESEN TJETER E SHITI QEVERIJA NE AVGANISTAN E KU TA DI UN KU TJETER
Report spam or abuse
PARTI ENVER! JEMI GAT KUR DO HERE!!!
Report spam or abuse
Kolaboracionistat o bastarder te kuq ishin shqiptar nuk ishin serbe ,enver kurva duhet ta mbante kosoven qe ja la gjermania te bashkuar me shqiprin ashtu sic i mbajti rumania ato troje qe ja bashkoi hitleri ,po kurva enver ishte spiuni i serbeve ndaj nuk e mbajti kosoven
Report spam or abuse
TE LUMTE ENVER HOXHA VDEKJE TRADHETAREVE RROFTE SHQIPERIA E BASHKUAR:
Report spam or abuse
te qifsha ropt se ke honger ne kurriz te tre miljon njerezve ti prandaj e lavdron
Report spam or abuse
@denisdrennan 6500 eee jan shum po nga 1990 deri ne 2012 jan mbushur vorezat e shqiperis plot me djem te rrinj mbi 1 milion. Dhe ter evropa me prostituta vajza shqiptare. mos e ka fain dhe per keto enveri??? per te githa e ka fain vet populli shqiptare. te pakten atere kishim nje cop buke e ishim ne atdheun ton tani lutemi per nje pun te shperndar ne ter boten.
Report spam or abuse
Shqipnia Shqiptarve Vdekje Tradhtarve RRNOFT BALLI KOMBTAR. n'ta kish pas ket ushtri Fan Noli i kish ra Serbis , e nuk i kish lan tuj e terrkat karin.
Report spam or abuse
@denisdrennan edhe ushtria e hoxhes ishte krahinore, me se shumti nga jugu. ka merita per ate dhe per vellavrasjen me te madhe qe s'ka ndodhur as ne mesjeten e skenderbeut.
Report spam or abuse
@MrKosova88 nuk e di se ku je rrit dhe ku jeton,po kudo qe te jesh shif si funksionon,asnjihere dhe askund nuk nderrohet kombesia,por vetem nenshtetesia.Ne shqiperi ka pas nga te gjitha rracat qe ju thoni,por kujdes se ata kane qene nenshtetas shqipetare dhe jo me kombesi shqipetare,me perjashtim te atyre pakicave qe nuk e dinin origjinen e vete dhe moren kombesine tone.Eshte mire te informoheni para se te shkruani,pasi po flisni si antikombetare,pershendetje
Report spam or abuse
@L1V3zaj Epo se di ti ca u be ne luftat Ballkanike 1908 and 1912. Greek pederasti i beri thirrje Bullgaris dhe Serbis dhe tha se duhet te bashkohen forcat kundra shqiptareve dhe sduhet te lejohen te shpallin pavarsi. 50% e popullsis shqiptare ngeli jasht kufirit te sotcem. Vdesin Shqiptaret per cike europe e Amerike. Europa e Amerika e rusi ndan toka shiqptare e ja dhane grekut serbit e bullgarit! Populli shqiptar duhet te jet i armatosur deri ne dhemb,
Report spam or abuse
Po çfare Prrallisni me keto propaganda te skaduara.... Njeriu lufton per Fe, per Familje, per Pronen, per nje Jete me te mire, per Liri te fjales dhe Jetes. Regjimi i E. Hoxhes e zhveshi Shqiptarin nga TE GJITHA. KUSH DO LUFTONTE DHE PERSE.? Kisha dhe Xhamia i shembi, Familjen e shkateroi, Pronat ja mori, as pula nuk i la fshatit, Kufirin e mbylli me tel me gjemba, Kundershtaret politik i vrau dhe Burgosi, kush hapte gojen e futi ne burg, Na Vellazeroi me Sllav- Rus dhe Kinez.Turp e faqja e zeze
Report spam or abuse
Report spam or abuse
Tkish qene ENVER HOXHA gjall na skishmi mujt me kshyr kete video kurre
Report spam or abuse
epo meqe thua rrofte e drejta e fjales,atehere te qifsha motren e farefisin mu ne byth,o kokra kurves.
Report spam or abuse
enver ka pas ushtri e parada e djehet marrrreeeee
Report spam or abuse
@denisdrennan puna eshte se ato mijera shqiptare Kosove i coi te skuadrat e pushkatimit te titoja. fjale te bukura pastaj mund te kete thene plot, po faktet flasin me shume.
Report spam or abuse
@malsor4ever po po te drejt ke o vlla eshte me mir BERISHA apo jo? kryeministri qe kemi po qe po na i merr haken!!para se te flasesh bej dhe nje ballafaqim me ate qe kemi tani o shok, ne na i kishte frikèn bota tani na mbajne per te larè banjot italianève dhe grekève!!
Report spam or abuse
@denisdrennan enveri nderroi ngujimin me spacin, kete nder i beri shqiptareve.
Report spam or abuse
a kush jena kan na po kena ra shum posht
Report spam or abuse
Qfar ushtirje ather a tash skan mut nboth kuku qfar krahasimi kerka sjemi a
Report spam or abuse
ky nuk e mbrojti kosoven pasi kishte mardhenie me titon.Forcat e tjera ne vend si balli dhe legaliteti e kishin si synim kryesor bashkimin me kosoven
Report spam or abuse
ORE e shani thoni ca te doni po meritat qe kishte mos ja hani kote se kishe ushtrine q i qinte ropte grekut e serbit spitalet merej sherbimi 1 me 1 shkollat ishin per te gjithe pa pune pa shpi nuk linte njeri jo si keta legenat sote u genjejne me fjale u pin dhe gjakun
Report spam or abuse
Idiot. Communism has not yet been achieved anywhere, and when it will, it will be first in the most advanced countries on the planet. Go watch some more tv, go to your job, stfu and go to sleep... sshhhh....
Report spam or abuse
Show more Loading...
Sign in to add this to Watch Later

Add to