Upload

Loading icon Loading...

This video is unavailable.

MenoMini - Jazz

Sign in to YouTube

Sign in with your Google Account (YouTube, Google+, Gmail, Orkut, Picasa, or Chrome) to like Bov Prk's video.

Sign in to YouTube

Sign in with your Google Account (YouTube, Google+, Gmail, Orkut, Picasa, or Chrome) to dislike Bov Prk's video.

Sign in to YouTube

Sign in with your Google Account (YouTube, Google+, Gmail, Orkut, Picasa, or Chrome) to add Bov Prk's video to your playlist.

Uploaded on Oct 16, 2009

piosenka z debiutanckiego albumu kieleckiego zespołu Menomini. Muzyka sama wpada w ucho. Oprócz reggae i dubu znajdziemy tu również elementy jazzu, soulu, funku czy trochę rocka. Na dokładkę mamy mądre, traktujące o życiu teksty okraszone dużym poczuciem humoru - są niewątpliwym atutem albumu. Pozycja co najmniej odprężająca.

www.menomini.pl/
www.myspace.com/menomini

Historia zespołu: (za: www.menomini.pl)


Dawno, dawno temu na początku XXI stulecia /ściślej w 2002r./ powstał wielokomórkowy organizm określający się mianem zespołu. Przyjął wkrótce nazwę MENoMiNi i przez kilka miesięcy dojrzewał do eksplozji swego jestestwa. Iluminacja wyszła koncertowo 28 marca roku pańskiego 2003 w klubie Winchester w Kielcach.
W skład MENoMiNi wchodzili wówczas Magda Malinowska, Kasia Mazurkiewicz, Michał Zapała, Kajtek, Kolka i Funek.
Byt koncertowy spodobał się im. Wkrótce przyszły następne propozycje.a po nich zmiany w składzie „niestałym.
MENoMiNi opuściła - najpierw Malinowa Magda a wkrótce potem Katarzyna.
Kaśkę zastąpił Rafał z Gęborków, a Magdę długo nie udało się nikomu zastąpić.
Krótki romans MENoMiNi ze zgliszczami zespołu Stiff Stuff /StiFF i LaDY/ w konsekwencji zaowocował dłuższym związkiem. LaDY rasowy gitarzysta pozbawił instrumentu Michała, który zajął się „prawie wyłącznie śpiewaniem. StiFF jako zwierze sceniczne, zajmuje się wrzaskliwym krzykiem i tańcem, bez znajomości podstawowych kroków. Zmieniają oni na zawsze organizm MENoMiNi w kolektyw ponadenergetyczny.
W 2007 /1 marca/ ukazała się nagrywana przez 2 lata płyta „Z pierwszego tłoczenia. Ponoć bardzo dobra. Ale czy to wystarczy?
W chwilach melancholijnej konsumpcji urody własnej znajdują czas na współpracę z utalentowanymi wokalistkami Izą Gubałą i Dominiką Kasprzycką. A za sprawa tej ostatniej przeobrażają się w zespół techno i geograficznie przesuwają się w stronę stolicy stając się skarżyskofilami.
Niebawem Iza zastępuje wreszcie Magdę M. a Michała Piotrek Maniak. Wcześniej Funka zastąpił groovebox. Potem Kajtka z grooveboxem zastąpił Dege ze srebrzystym Mac laptopem Apple oraz masą dziwacznych elektronicznych i nieelektrycznych instrumentów perkusyjnych.
We wrześniu 2008 ukazał sie singiel „Wszystko co wiem promujący nowe głosy MENoMiNi oraz kolejną płytę zespołu.

Aha, w ramach uporządkowania :) przedstawiamy aktualny skład MENoMiNi (09.2008): Piotr „Stiff Stefanski krzyk i energia; Iza „Iza Gubała, Piotr „Maniak Mańka śpiew; Rafał „Rafcox Gęborek trąbka; Roland „LaDY Langer gitara; Grzegorz „Dege Degejda programowanie, instr. perkusyjne; Dj. Kolka bass

  • Category

  • License

    Standard YouTube License

Loading icon Loading...

Loading icon Loading...

Loading icon Loading...

Loading icon Loading...

Ratings have been disabled for this video.
Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.

Loading icon Loading...

Loading...
Working...
to add this to Watch Later

Add to