Upload

Loading icon Loading...

This video is unavailable.

Avrupa'da PKK'ya Sıfır Hoşgörü Söz Konusudur.

Sign in to YouTube

Sign in with your Google Account (YouTube, Google+, Gmail, Orkut, Picasa, or Chrome) to like AK PARTi Genel Merkez's video.

Sign in to YouTube

Sign in with your Google Account (YouTube, Google+, Gmail, Orkut, Picasa, or Chrome) to dislike AK PARTi Genel Merkez's video.

Sign in to YouTube

Sign in with your Google Account (YouTube, Google+, Gmail, Orkut, Picasa, or Chrome) to add AK PARTi Genel Merkez's video to your playlist.

Uploaded on Oct 14, 2011

Davutoğlu, sabah saatlerinde Irak Dışişleri Bakanı Hoşyar Zebari ile de görüştüğünü hatırlatarak, Westerwelle'ye bu görüşmeyle ve bölgedeki diğer temaslarıyla ilgili de bilgi aktardığını söyledi.

Teröre karşı mücadele konusunda da konuştuklarını anlatan Davutoğlu, ''Terörün iki önemli dış ayağının biri, Kuzey Irak'taki fiili yapılanma ve eğitim kamplarıdır, lojistik kamplardır. İkincisi de AB üyesi ülkelerde birçok ad altında faaliyet gösteren derneklerin sağladığı finansal imkanlardır, sempatizan toplamak, militan üretmek üzere kullandığı aktivitelerdir. Biz bu konuda da Almanya ile yakın temas halindeyiz, yakın işbirliği içindeyiz. Geçen sene Alman yüksek mahkemesinin aldığı, PKK'nın terör örgütü olduğu ile ilgili karar çok önemli bir aşama tayin etmiştir. Bu konuda da bundan sonra sadece Türkiye için değil, bütün dünya için büyük tehdit oluşturan teröre karşı faaliyetler konusundaki işbirliğimizi yoğunlaştırarak sürdüreceğiz'' şeklinde konuştu.

Loading icon Loading...

Loading icon Loading...

Loading icon Loading...

Loading icon Loading...

Ratings have been disabled for this video.
Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.

Loading icon Loading...

Loading...
Working...
to add this to Watch Later

Add to