FMP - PARTIZAN 73:77 [12.02.2011.] cela utakmica

Sign in with your Google Account (YouTube, Google+, Gmail, Orkut, Picasa, or Chrome) to like underPFC's video.

Sign in with your Google Account (YouTube, Google+, Gmail, Orkut, Picasa, or Chrome) to dislike underPFC's video.

Sign in with your Google Account (YouTube, Google+, Gmail, Orkut, Picasa, or Chrome) to add underPFC's video to your playlist.

Uploaded on Feb 12, 2011

Trofej Kupa Radivoja Koraća ostaje u Humskoj!

FMP - Partizan 73:77 (22:12, 16:17, 19:22, 16:26)

Beograd - Hala: FMP-a u Železniku; Gledalaca: 2.500; Sudije: Belošević, Juras, Vojinović.

FMP: Čović 15, Kuveljić, Ilić 17, Lazić 6, Jelić 4, Smiljanić, Stojadinović, Radivojević 16, Ivelja 7, Dimić 2, Milutinović 6, Živanović

Partizan: Džerels 20, Kecman 9, Jaramaz, Lučić, Milosavljević 7, Katić 8, Džavai 10, Bešović, Božić 3, Gist 13, Veseli 7, Đekić

Tim Partizana mt:s osvojio je 12. trofej Kupa!

Izabranici Vlade Jovanovića su u veoma neizvesnoj finalnoj utakmici savladali ekupu FMP-a i tako došli do četvrtog uzastopnog trofej Kupa Radivoja Koraća. Konačan rezultat utakmice bio je 73:77 (22:12, 16:17, 19:22, 16:26).

U uvodnim minutima finalne utakmice efikasniji je bio tim iz Železnika, iz brzih kontranapada dolazili su do poena, dok su crno-beli bili neprecizni pod košem. Sve to je rezultiralo serijom 9:0 FMP-a. I nakon prvih poena Veselija i bacanja koji su prekinuli seriju domaćina, izabranici trenera Đokića ponovili su istu seriju (9:0) i stekli dvocifrenu prednost 18:3. Džerelsova trojka i tehnička koja je dosuđena kapitenu Partizana mt:s rezultirale su promeni rezultata na semaforu od 21:6. Crno-beli su nakon ispunjenog bonusa obe ekipe imali više prilika za poene sa penala, ali je procenat njihove uspešnosti bio polovičan 22:12.

Druga četvrtina je donela bržu igru, ipak ponovo su crno-beli bili neprecizni pod košem, poene je postizao Džerels nakon prodora, dok su na drugoj strani Ivelja i Militinović na drugoj strani bili uspešni van linije 6, 75 za 30:16. U nastavku Gist i Katić su bili precizni, dok je Čović uspevao da probije odbanu crno-belih u nekoliko navrata za 36:22. Katićeva i Džerelsova preciznost sa penala , a potom i trojka pleja crno-belih smanjile su prednost domaćina na 38:29.

Na početku trećeg perioda izabranici Vlade Jovanobvića su pojačali odbranu, Kecman i Džerels su bili efikasni u napadu, doneli su svojoj ekipi novih devet poena. Radivojević je postigao novi trojku, a pod košem Partizana mt:s Rozić i Ilić su uspevali da prođu odbranu tima iz Humske 46:38. Nakon Gistovih poena sa penala i deficita od šest poena, crno-beli su ušli u bonus, a dosuđene su za redom prvo nova lična Veseliju, a potom i nesportska lična istom igraču, FMP je to materijalizovao 49:40. Čović je ponovo lako prolazio odbranu Partizana mt:s, a na drugoj strani Gist je bio efikasan 55:48. U poslednjim sekundama Milosavljević je postigao trojku uoči odlučujućeg perioda igre 57:51.

Džavaijevi poeni na otvaranju, Kecmanova mirna ruak sa penala i trojka kapitena Božića doveli su crno-bele na samo pola koša zaostatka 59:58. Iz odlične odbrane nastala je i kontra koju je Milosavljević uspešno rešio za vođstvo 59:60. Ekipe su se smenjivale u vođstvu, pod košem i jednih i drugih bila je jaka odbrana. U bonusu su bili i jedni i drugi, sa penala su bili sigurni Gist i Džavaji, dok je su Lazić iz kontranapada i Ilić sa distance poentirali za FMP 67:68. Crno-beli su nakon izvođenja penala Džerelsa i Veselija imali višak od tri poena, anulirali su to Radivojević i Ilić sa iste distance 70:70, minut do kraja utakmice. Nakon Gistovih poena sa slobodnih bacanja, Veselije je efektno zakucao za najveće vođstvo od početka meča 70:74. U narednom napadu fauliran je bio Ilić, bio je neprecizan, potom je Džerels povećao na 70:75, a Čović postigao trojku za 73:75. Veseli je sa penala bio siguran za 73:77 i konačan rezultat, a slavlje je moglo da počne! Partizan mt:s je ostvario uspeh i osvojio još jedan Kup Radivoja Koraća!

Posebne nagrade dobili su Kurts Džerels kao najbolji strelac u finalu i Džejms Gist kao najkorisniji igrač turnira, dok je trofej pobednika kao i svake godine podigao kapiten crno-belih Petar Božić.