Upload

Loading icon Loading...

This video is unavailable.

Abdullah Gül Tuncay Güney'i Aradı mı?

Sign in to YouTube

Sign in with your Google Account (YouTube, Google+, Gmail, Orkut, Picasa, or Chrome) to like huzursuzbacaklar's video.

Sign in to YouTube

Sign in with your Google Account (YouTube, Google+, Gmail, Orkut, Picasa, or Chrome) to dislike huzursuzbacaklar's video.

Sign in to YouTube

Sign in with your Google Account (YouTube, Google+, Gmail, Orkut, Picasa, or Chrome) to add huzursuzbacaklar's video to your playlist.

Uploaded on Apr 13, 2009

İşçi Partisi Avukatları, Mahkemede sordular:

ABDULLAH GÜL, TUNCAY GÜNEY'İ ARADI MI?

Ergenekon davası"nın temel dayanağı, Tuncay Güney isimli şahsın "mülakat" olarak nitelenen anlatımlarıdır.

Tuncay Güney'in yeni mülakatı, "Türkiye Newsweek" isimli derginin 9 Kasım 2008 tarihli 2. sayısında yayınlanmıştır.

Bu "mülakat"ta, Tuncay Güney:
"Özellikle son yıllarda Abdullah Gül beni aradı, MOSSAD Başkanı Kanada'ya gelip benimle ilgili açıklamalar yaptı" diyor (s. 22).

2001 yılındaki mülakatı ciddiye alınıp Ergenekon davası açıldığına göre, bu mülakatı da ciddiye alınmalıdır. Bazı beyanları "samimi beyan", bazı beyanları "hayal mahsulü" olarak nitelenemez. Hangi kıstaslara göre böyle bir ayrım yapılabilir?

Cumhurbaşkanlığı makamına yazı yazılarak Abdullah Gül'ün, iddia edildiği gibi, son yıllarda Tuncay Güney'i arayıp aramadığının sorulmasını talep ediyoruz.

Şayet aramışsa, ne konuştuklarının da sorulması gerekecektir. Bu durumda, "Ergenekon tertibi"nin boyutları açığa çıkmış olur.

Yok, eğer Abdullah Gül, Tuncay Güney'i aramamışsa; o takdirde Tuncay Güney'in yalancı olduğu anlaşılacak ve Ergenekon İddianamesine temel teşkil eden mülakatının da yalan olduğu meydana çıkacaktır. Bu durumda Ergenekon Davasının Tuncay Güney'in yalanları üzerine kurulmuş olduğu anlaşılacağından davanın düşmesi gerekecektir.
İstem : Açıklanan nedenlerle; Tuncay Güney'in ilişikte sunulan "mülakat"ı da eklenmek suretiyle Cumhurbaşkanlığı makamına yazı yazılmasını; Abdullah Gül'ün iddia edildiği gibi son yıllarda Tuncay Güney'i arayıp aramadığının; şayet aramış ise ne konuştuklarının sorulmasını saygıyla talep ediyoruz. 07.11.2008

Loading icon Loading...

Loading icon Loading...

Loading icon Loading...

Loading icon Loading...

Ratings have been disabled for this video.
Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.

Loading icon Loading...

Loading...
Working...
to add this to Watch Later

Add to