Upload

Loading icon Loading...

This video is unavailable.

S'i kemi dhene fund(DEN TELIOSAME) - Antonis Remos (by ERA)

Sign in to YouTube

Sign in with your Google Account (YouTube, Google+, Gmail, Orkut, Picasa, or Chrome) to like Jola's video.

Sign in to YouTube

Sign in with your Google Account (YouTube, Google+, Gmail, Orkut, Picasa, or Chrome) to dislike Jola's video.

Sign in to YouTube

Sign in with your Google Account (YouTube, Google+, Gmail, Orkut, Picasa, or Chrome) to add Jola's video to your playlist.

Uploaded on Apr 5, 2010

Vështroj në foto të vjetra
Copëza nga historia jonë.
Vështroj në foto të vjetra
Buzëqeshje që të kapura në letra janë.

Lexoj kartolina, letra nga ty
Disa shënime në frigorifer ngjitur
Dhe e shtyj ditën me gjithçka
që nga ty ka mbetur.

Jo, ne nuk i kemi dhënë fund
Nuk mund të ndodhë ta them une, nuk ka mbaruar
Thjesht për pak do reflektoje.
Kjo është çka mbaj mënd,
këtë më thë para se të shkoje.

Ti mu betove
Dhe tani je zhdukur nga jeta ime
Por ne akoma si kemi dhënë fund,
Dhe pse kurrë nuk u binde për dashurinë time.

Shkruaj këngë që dhembin
Dhe nga sytë më bien
Stuhi lotësh që për ty pyesin.
Dhe kur nata fillon të zbresë
Trembem se mos nuk je vetëm
Dhe të tjera buzë të puthin e të thonë:Mirëmengjes!

Por do duroj edhe nëse tretem
Bëhu e fortë zemra ime e lënduar
Edhe pse është e kotë dhe të qaj
Do të jem i duruar.

Ajo do të kthehet në përqafimin tim një ditë..

  • Category

  • License

    Standard YouTube License

Loading icon Loading...

Loading icon Loading...

Loading icon Loading...

Loading icon Loading...

Ratings have been disabled for this video.
Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.

Loading icon Loading...

Advertisement
Loading...
Working...
to add this to Watch Later

Add to