Upload

Loading icon Loading...

This video is unavailable.

Opava - obnova válkou zničeného města

Sign in to YouTube

Sign in with your Google Account (YouTube, Google+, Gmail, Orkut, Picasa, or Chrome) to like Kanal von PojdteKoukat's video.

Sign in to YouTube

Sign in with your Google Account (YouTube, Google+, Gmail, Orkut, Picasa, or Chrome) to dislike Kanal von PojdteKoukat's video.

Sign in to YouTube

Sign in with your Google Account (YouTube, Google+, Gmail, Orkut, Picasa, or Chrome) to add Kanal von PojdteKoukat's video to your playlist.

Uploaded on Jul 21, 2011

Opava patřila ve 2. světové válce k nejvíce zničeným městům na území naší republiky. Obnova tohoto krásného města stála vedle finanční účasti také nemalé úsilí a spoustu těžké práce z řad opavského obyvatelstva.
Dnes Opava láká jako i v minulosti spoustou zajímavých historických památek, pohostinností Opavanů ale především svou jedinečnou atmosférou bývalé "Perly Slezska"

Rád bych upřesnil komentář v této reportáži, který je ovlivněn nastupujícím poválečným režimem.
Po podpisu tzv. "Mnichovské dohody" v noci na 30. září (Chamberlain za Velkou Británii, Daladier za Francii, Hitler za Německo a Mussolini za Itálii) připadly Sudety k "Říši" a Němcům tak padlo do klína opevnění v Opavě a jejím okolí, které v té době patřilo vůbec k nejlepším v celé zemi.
Spojenci museli na konci 2. světové války vynaložit nemalé úsilí, aby Opavu dobili zpět.
Zničení v té době skvostně vystavěné Opavy (i díky mnoha význačným německy hovořícím architektům) tedy definitivně nepřipadá na vrub německým nacistickým, nýbrž spojeneckým později vítězným vojskům...

Loading icon Loading...

Loading icon Loading...

Loading icon Loading...

Loading icon Loading...

Ratings have been disabled for this video.
Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.

Loading icon Loading...

Loading...
Working...
to add this to Watch Later

Add to