Upload

Loading icon Loading...

This video is unavailable.

نشست خبری رئیس جمهور احمدی نژاد در نیویورک | 2010 | قسمت 3

Sign in to YouTube

Sign in with your Google Account (YouTube, Google+, Gmail, Orkut, Picasa, or Chrome) to like MahmoudTv's video.

Sign in to YouTube

Sign in with your Google Account (YouTube, Google+, Gmail, Orkut, Picasa, or Chrome) to dislike MahmoudTv's video.

Sign in to YouTube

Sign in with your Google Account (YouTube, Google+, Gmail, Orkut, Picasa, or Chrome) to add MahmoudTv's video to your playlist.

Uploaded on Sep 28, 2010

آقای احمدی نژاد در آخرین روز از سفر خود به نیویورک به منظور شرکت در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد، در کنفرانس خبری با حضور خبرنگاران رسانه ‌های داخلی و خارجی با تاکید بر اینکه ما آماده گفتگو هستیم، افزود: گفتگو را با صدور قطعنامه به صورت یکجانبه قطع کردند اما ما باز هم آماده گفتگو هستیم.

وی با بیان اینکه ایران شرایط گفتگو را اعلام کرده است، تصریح کرد: وقت دیدار نماینده ایران با یکی از اعضای 1 + 5 تنظیم شده است.

رئیس جمهوری اسلامی ایران درباره این جمله اوباما که درهای گفتگو با ایران باز است، گفت: بارها اعلام کرده‌ایم که غیر از رژیم غاصب صهیونیستی آماده‌ایم با همه دولت‌ها روابط خوبی داشته باشیم.

آقای احمدی نژاد خاطرنشان کرد: دولت آمریکا خود رابطه را با ایران قطع کرد ما مسئولیتی در این باره نداریم ما می‌گوییم باید ادبیات آنها اصلاح شود.

وی همچنین با اشاره به گفتگوی ایران با آمریکا در عراق گفت: ما در این باره نیز همکاری می‌کردیم اما آمریکا یکجانبه گفتگوها را قطع کرد.

رئیس جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه در موضوع افغانستان مطمئن نیستیم که گفتگوها سازنده باشد، افزود: اگر دولتمردان آمریکا اطمینان بدهند که حقایق افغانستان را بپذیرند ما در این باره همکاری می‌کنیم.

آقای احمدی نژاد در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره سخنانش پیرامون 11 سپتامبر گفت: حادثه ای در نیویورک اتفاق افتاد به بهانه آن ، دو کشور اشغال و صدها هزار نفر کشته و زخمی شدند آیا نباید آن بهانه بازبینی شود.

وی گفت: اگر کمیته حقیقت یابی بود و علت را کشف می کرد امروز شاهد این فجایع در دو کشور نبودیم.
رئیس جمهوری اسلامی ایران افزود: اگر تصور می کنید که همه دولت ها باید حرف دولت امریکا را بپذیرند این تفکر غلط است.

وی با بیان اینکه من در مورد 11 سپتامبر سه فرضیه مطرح کردم و هیچ قضاوتی نکردم، گفت: از مردم نیویورک درباره 11 سپتامبر سوال کنید همه از این سه فرضیه صحبت می کنید آیا فکر نمی کنید نیازمند کمیته حقیقت یاب است.

رئیس جمهوری اسلامی ایران به خبرنگاران گفت: تعجب می کنم که شما چگونه به نمایندگی از مردم نیویورک صحبت می کنید شما بگویید من دیروز چه گفتم که این گونه شما را ناراحت کرد.
آقای احمدی نژاد همچنین در جواب پرسش دیگری درباره مذاکرات سازش و مساله فلسطین و همچنین موضع ایران در قبال این موضوع گفت: این مردم فلسطین هستند که باید برای خود تصمیم بگیرند و هیچ کشوری حق دخالت ندارد.

Loading icon Loading...

Loading icon Loading...

Loading icon Loading...

Loading icon Loading...

Ratings have been disabled for this video.
Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.

Loading icon Loading...

Loading...
Working...
to add this to Watch Later

Add to