Upload

Loading icon Loading...

This video is unavailable.

Başbakanımızın, 18.Kadın İşçiler Kurultayı konuşması.

Sign in to YouTube

Sign in with your Google Account (YouTube, Google+, Gmail, Orkut, Picasa, or Chrome) to like AK PARTi Genel Merkez's video.

Sign in to YouTube

Sign in with your Google Account (YouTube, Google+, Gmail, Orkut, Picasa, or Chrome) to dislike AK PARTi Genel Merkez's video.

Sign in to YouTube

Sign in with your Google Account (YouTube, Google+, Gmail, Orkut, Picasa, or Chrome) to add AK PARTi Genel Merkez's video to your playlist.

Published on Mar 6, 2013

aşbakanımız, Türk Metal Sendikası'nın Büyük Anadolu Hotel'de düzenlediği 18. Kadın İşçiler Büyük Kurultayı'nda yaptığı konuşmada, kurultay dolayısıyla Türkiye'ye gelen dost ve kardeş ülkelerin kadınlarına, sendikacılarına, büyükelçi ve diplomatlarına ''hoş geldiniz'' dedi.

''Türkiye'nin ve dünyanın tüm kadınlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü en samimi duygularımla kutluyor, 8 Mart'ın dünya kadınları için hayırlara vesile olmasını Allah'tan temenni ediyorum'' diyen Başbakanımız, şunları söyledi:

''Dünyanın tüm kadınlarına, tüm çilekeş kadınlara, emekçi kadınlara, mazlum, mağdur, ayrımcılığa maruz kalmış kadınlara Türkiye'deki tüm dost ve kardeşlerinin gönülden selamlarını iletiyorum. Melbourne'den Paris'e, Londra'dan Newyork'a, Tokyo'dan Sao Paulo'ya kadar yer yüzünün tüm emekçi kadınlarını selamlıyorum. Saray Bosna'nın, Üsküp'un, Tiran'ın, Kahire'nin Beyrut'un, Tunus'un, Tiflis'in, Bakü'nün, Lefkoşa'nın emekçi kadınlarını selamlıyorum. Afganistan'ın, Irak'ın, Karabağ'ın, Myanmar'ın, Somali'nin kadınlarının, yoksul Afrika'nın isimsiz kadınlarını selamlıyorum. Buradan Filistin'in mazlum ama onurlu, çileli ama yiğit kadınlarını, Filistin'in kadın kahramanlarını, annelerini, eşlerini, kızlarını özellikle yad ediyor, hepsine gönülden selamlarımızı iletiyorum.

Suriyeli hanım kardeşlerime ayrıca selam gönderiyorum. Zulme karşı kahramanca direnen, diktatöre karşı eli kanlı halk düşmanına karşı onurlu duruş sergileyen, sabırla zafere doğru adım adım ilerleyen Suriye'nin yürekli kadınlarını tebrik ediyorum. Sesleri, çığlıkları, feryatları ağıtları duyulmayan Suriyeli kadınlara, Suriyeli annelere binlerce kez selam olsun diyorum. Hiç kimse duymasa da biz Suriyeli kadınların feryadını duyuyoruz, ağıtlarına ortak oluyoruz, onlarla birlikte zulmün sona ermesi, aydınlığın hakim olması için dua ediyoruz. Sabreden zafere er ya da geç ulaşacaktır. Sabırla metanetle, dirayetle ayakta duran Suriyeli kahraman anneleri, yiğit kadınları her gün olduğu gibi Dünya Kadınlar Günü'nde de selamlıyor, her zaman yanlarında olduğumuzu bir kez de buradan ifade ediyorum.''

Loading icon Loading...

Loading icon Loading...

Loading icon Loading...

Loading icon Loading...

Ratings have been disabled for this video.
Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.

Loading icon Loading...

Loading...
Working...
to add this to Watch Later

Add to