Upload

Loading icon Loading...

This video is unavailable.

Minecraft - Poradnik dla zaawansowanych #3 - Farma potworów - slime'y, proch, Incineratory - part.1

Sign in to YouTube

Sign in with your Google Account (YouTube, Google+, Gmail, Orkut, Picasa, or Chrome) to like MrIwarov's video.

Sign in to YouTube

Sign in with your Google Account (YouTube, Google+, Gmail, Orkut, Picasa, or Chrome) to dislike MrIwarov's video.

Sign in to YouTube

Sign in with your Google Account (YouTube, Google+, Gmail, Orkut, Picasa, or Chrome) to add MrIwarov's video to your playlist.

Uploaded on Apr 6, 2011

CZYTAJCIE OPISY =.= Witam, jestem Iwar i chciałbym wam przedstawić kolejny odcinek mojej małej serii poradników do Minecrafta, w którym przedstawię wam podstawy budowania własnej farmy potworów - nieskończonego źródła prochu, piór, kości, strzał i sznurka i ogólnie wszystkiego, co pozyskujemy z mordowania mieszkańców waszych mineświatów.

Farma potworów, mobów, monsterów, zwierząt, czy jak ją nazwiecie składa się z czterech elementów. Boksów (kwadratów 11x11 na których pojawiać się będą pojawiać się nasze ofiary), kanałów, tunelu zawierającego incinerator (spalacza) i pomieszczenie, w którym będziecie zbierali zdobyte zasoby.

Co do kanałów, to należy pamiętać, że klocek tworzący wodę ma być tylko NA POCZĄTKU każdego kanału, reszta ma spływać naturalnie, woda nie może też spływać do tunelu, ma zatrzymywać się na jego krawędzi.

Od razu mówię, że chociaż zasada budowy jest straszliwie prosta (kopiesz jaskinie, kładziesz wode, i patrzysz jak spływa) to jednak jest tu trochę kopania. Najmniejsza farma powinna mieć min 24x24, największa 144 kratki w każdą stronę, ale ja radze budować farmy wielkości 50x50 o wysokości 2 kratek, taka farma przynosi spore zyski i powinna starczyć na początek, zresztą zawsze możecie dorobić jakieś pięterka.
Farma 50x50x2 to bez kpania tuneli 5000 kostek to wykopania, polecam używać kamiennych narzędzi (132 użycia więc trza 38 kilofów i łopat), starcicie ich sporo, ale po co marnować dobre surowce na narzędzia, jak można je przetopić na bloki i zbudować coś epickiego.

Wasze pomieszczenie może stać tuż obok spalacza, abyście mogli oglądać pogrom potworów, ale równie dobrze może stać gdzieś w większej odległości, albo wręcz pod tunelem (co sprawi, że potwory szybciej będą do niego wpadać)

W pierwszej części będą przedstawione na szybko naszkicowane plany, a w drugiej przedstawione działanie. Co do części w której pokazywane są owe szkice, tak wiem, komentarze są niezgrabne i nie aż tak przyjemne jak bym sobie życzył, a to dlatego, że oryginalny komentarz zaginął i musiałem dorobić coś syntetycznego w praniu. Mam nadzieję, że mi to wybaczycie, tak samo jak okropny głos spowodowany brakiem funduszy na działający mikrofon.

W drugiej części filmu możecie też zobaczyć, że niechcący stworzyłem też farmę slime'ów (a nawet dwie :D), stało się to przy jednym ze starszych update'ów, i nie wim jak to się stało, możecie spróbować umieścić jakieś jaskinie pod kanałami, kto wie, może też stworzycie warunki do życia slime'om.

Byłbym wdzięczny za dawanie kciuków w górę, nic to was nie kosztuje, a motywuje do działania (kciuki w dół możecie sobie odpuścić), i naprawdę będę wręcz ociekał wdzięcznością do tych was, którzy zechcą kliknąć dla mnie ten fajny, szary guziczek z napisem Subskrybuj (albo też żółty, jeżeli znajdujecie się na moim kanale).

Chciałbym też zachęcić was do pisania w komentarzach wszelkie sugestie a także jeżeli jest coś, czego budowę chcielibyście poznać, z chęcią pomogę.

Mam nadzieję że poradnik będzie pomocny, z góry dziękuję.
Iwar.

PS: Film, oryginalnie, został dodany do kategorii poradniki i styl. Dlaczego? Cóż, może nie powie wam jakie kolory nosić tej wiosny, ale poradzi, jak zaopatrzyć się w sporą ilość materiałów. A co do stylu, to Slime'y są bardzo stylowe.
Tak panowie, wasz kolor na ten miesiąc to Slime!

Loading icon Loading...

Loading icon Loading...

Loading icon Loading...

Loading icon Loading...

Ratings have been disabled for this video.
Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.

Loading icon Loading...

Advertisement
Loading...
Working...
to add this to Watch Later

Add to