Upload

Loading icon Loading...

This video is unavailable.

"Maskavas virtuozu" 1.vijole Aleksejs Lundins muzicē Jēkabpilī

Sign in to YouTube

Sign in with your Google Account (YouTube, Google+, Gmail, Orkut, Picasa, or Chrome) to like VDTVsizeti's video.

Sign in to YouTube

Sign in with your Google Account (YouTube, Google+, Gmail, Orkut, Picasa, or Chrome) to dislike VDTVsizeti's video.

Sign in to YouTube

Sign in with your Google Account (YouTube, Google+, Gmail, Orkut, Picasa, or Chrome) to add VDTVsizeti's video to your playlist.

Uploaded on Aug 2, 2011

Jau otro gadu pēc kārtas Jēkabpilī viesojas Krievijas Valsts kamerorķestra „Maskavas Virtuozi" 1. vijole Aleksejs Lundins. Viņš ne tikai sniedza koncertu, bet arī vadīja meistarklasi, kurā jaunajai vijolnieku paaudzei centās iemācīt dažādas ar vijoles spēli saistītas nianses. Mākslinieks bērniem gan stāstīja, gan rādīja kā pareizi spēlēt vijoli. Tāpat Aleksejs Lundins bērniem deva vienkāršus padomus, piemēram, lai spēlētu vijoli ļoti svarīga ir pareiza stāja, ko diemžēl ļoti bieži maziem bērniem nemāca, bet vēlāk to ir ļoti grūti apgūt, pastāstīja mākslinieks. „Man ļoti patika, jo viņš daudz ko iemācīja," apgalvoja Arvīda Žilinska Jēkabpils mūzikas skolas audzēkne Ieva, kas vijoļspēli apgūst jau piecus gadus.
„Vijolnieks strādā ar pilnu atdevi un šajā īsajā laikā cenšas panākt, lai beigās būtu uzlabojumi. Viņš strādā ļoti mērķtiecīgi," pastāstīja A.Žilinska Jēkabpils mūzikas skolas vijoļspēles pedagoģe Ieva Bērziņa. Meistarklasē piedalījās 3 vijoļspēles skolnieki un viņu pasniedzēji. „ Es ļoti gribētu, lai meistarklasi apmeklētu tie paši bērni. Protams, lai viņu skaits pieaugtu, bet tie, kas jau vienreiz meistarklasē piedalījušies, nāk arī citreiz. Jo ir labāks rezultāts, ja bērnu var apmācīt vairākas reizes," sacīja Aleksejs Lundins. Bērnībā Aleksejam Lundinam nemaz nav interesējusi mūzika, viņš esot sapņojis tikai par futbolu. Interesi par vijoles spēli radījis tēvs, liekot dēlam apgūt pamatzināšanas par mūziku. Līdz ar to, kad Aleksejam 17 gados radās nopietna interese par vijoles spēlēšanu, tas bija iespējams, jo bērnībā bija apgūtas pamat prasmes -- „Uz bērnībā ieliktiem pamatiem, es varēju būvēt ēku." pastāstīja pats mākslinieks. Kamerorķestra "Maskavas Virtuozi" 1.vijole Aleksejs Lundins orķestra koncertmeistars ir jau 12. sezonu. Turklāt jau 12.gadus ir arī slavenā stīgu kvarteta "Mocarta kvartets" 1.vijole. Lielu daļu savas dzīves viņš pavada koncertturnejās visā pasaulē, kā arī gatavo jaunos vijolniekus Maskavas Valsts Konservatorijā. Viņš ir arī Salacgrīvas Starptautiskā klasiskās mūzikas festivāla mākslinieciskais vadītājs un tur, līdzīgi kā Jēkabpilī, vada jauno vijolnieku meistarklasi. Koncertā Jēkabpils Tautas namā Aleksejs Lundins sniedza emocionāli piesātinātu un personisku koncertu. Tajā mākslinieks kopā ar sievu pianisti Tatjanu Fedosejevu un meitu vijolnieci Mariju Lundinu atskaņoja Alfrēda Šnitkes, Lokatelli-Izaī, Paganīni, Šasona, Ravēla un citu autoru pasaules mūzikas šedevrus.

Loading icon Loading...

Loading icon Loading...

Loading icon Loading...

Loading icon Loading...

Ratings have been disabled for this video.
Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.

Loading icon Loading...

Loading...
Working...
to add this to Watch Later

Add to