Upload

Loading icon Loading...

This video is unavailable.

Okniński o walce Najman vs. Hardcorowy Koksu i współpracy z Pudzianem (5.2.12)

Sign in to YouTube

Sign in with your Google Account (YouTube, Google+, Gmail, Orkut, Picasa, or Chrome) to like boxingnewspl's video.

Sign in to YouTube

Sign in with your Google Account (YouTube, Google+, Gmail, Orkut, Picasa, or Chrome) to dislike boxingnewspl's video.

Sign in to YouTube

Sign in with your Google Account (YouTube, Google+, Gmail, Orkut, Picasa, or Chrome) to add boxingnewspl's video to your playlist.

Uploaded on Feb 5, 2012

http://boxingnews.pl/ prezentuje: Okniński o walce Najman vs. Hardcorowy Koksu i współpracy z Pudzianem (5.2.12)

Prezentujemy wywiad z nowym trenerem Marcina Najmana, Mirosławem Oknińskim który jeszcze kilkanaście miesięcy temu przygotowywał do walk Mariusza Pudzianowskiego. Trener MMA wypowiedział się na temat przygotowań Marcina Najmana do walki z Robertem "Hardcorowy Koksu" Burneiką.

"Burneika jest zawodnikiem nieznanym, ale wiemy, że trenuje jujitsu. Myślę, że o walce na ziemi jakieś pojęcie będzie on miał. Nie wiem jak będzie z obaleniami, ale pewnie będzie próbował obalać. Jest od Marcina niższy, więc boksersko będzie mu ciężko walczyć. Ja chcę Marcina tak przygotować, aby miał plan na każdą ewentualność. Nie chcę, aby w żadnej sytuacji czuł się niekomfortowo, czy to w stójce, czy to w parterze. (...) Jeżeli Marcin będzie przychodził i trenował to ja jestem w stanie dać to, że on da dobrą walkę. Nie wiem, czy wygra, ale da dobrą walkę. Chcę by pokazał, że się zmienił i pokazał charakter." - powiedział Mirosław Okniński.

Okniński wypowiedział się także na temat zerwania współpracy z popularnym "Pudzianem". W ocenie Oknińskiego, Mariusz Pudzianowski zamiast robić postępy w MMA zmierza w odwrotnym kierunku, a ostatnia walka pokazała, że nawet treningi w znanym teamie nie dają zakładanych rezultatów.

"Jeżeli chodzi o sukces Pudzianowskiego (w walce z Najmanem) to jest oczywiście sukces Mariusza i mój. Wszystko to, co Mariusz wykonał w tej walce przerobiliśmy na treningach. Nawet to, że ma Najmana z całej siły kopnąć sprawdziłem na sobie, bo podczas treningu Mariusz złamał mi nogę. Mariusz Pudzianowski miał zupełnie innym plan, ponieważ twierdził, że Najman będzie spodziewał się obalenia, czy kopnięcia, a my zaskoczymy go boksem. Powiedziałem mu, że to nie jest dobry plan i by mu to udowodnić przyprowadziłem na trening boksera, który szybko wybił mu taki plan z głowy. Dlatego też poszliśmy moim planem.(...) Teraz widzę w jego walkach zmianę i przestawienie go na boks. Ten boks w jego wykonaniu jest słaby, bo on ma krótkie ręce, a w MMA są od niego wyżsi, a jego parter wcale się nie poprawił i obaleń w ostatniej walce wcale nie było." - powiedział BoxingNews, Okniński.

"Konfliktu z "Pudzianem" by nigdy nie było, gdyby on umiał się zachować i w momencie, gdy zmienia trenera powinien zadzwonić i powiedzieć, że zmienia trenera, a on mówi w mediach, że ktoś go słabo przygotowywał. Słabo? No skoro ktoś nie przychodzi na treningi, to nie będzie dobrze trenował. Teraz ma najlepszego trenera z American Top Team i gorzej walczył w ostatniej walce, jak w pojedynku z Kawaguchim. Dla mnie Mariusz mając lepszego trenera niż ja z American Top Team walczy gorzej. W walce z Thompsonem walczył przecież bardzo słabo i pokazał, że nic się nie poprawił. Z Kawaguchim obalił sześć razy, w walce z Thompsonem nawet raz nie obalił rywala. On leżał tylko na plecach jak żaba i co on kontrolował walkę? Nic nie kontrolował, bo nic nie robił. (....) Mariusz walkę z Thompsonem sromotnie przegrał. Skoro leżał 7 minut, jeszcze żeby był w gardzie, albo półgardzie i go kontrolował, ale on leżał w bocznej pozycji, gdzie tamten miał go w dosiadzie. Mariusz tylko przetrwał ten pojedynek. Kto ocenia walkę tak, że 7 minut jest dla Thompsona, a 2 minuty dla Mariusza, bo się zerwał i pomachał trochę rękami." - powiedział Okniński.

Przy okazji Okniński skrytykował także federację KSW za zmianę wyniku walki Pudzianowski vs. Thompson oraz skrytykował brak neutralnych sędziów podczas gal MMA w Polsce.

"MMA jest legalne. (...) W MMA powinno być tak jak w boksie zawodowym, gdzie wszystko jest poukładane. Nie może być taka sytuacja, że organizator ma swoich sędziów, na których wpływa. Czy w boksie organizator może wziąć swoich sędziów i powiedzieć ty masz robić to, ty masz robić tamto, albo sędziujcie sobie jak chcecie potem zmienimy wynik, albo nie. Jest związek, jest komisja sędziowska i tak to powinno działać. Niezależne struktury, a nie organizator bierze sędziów i może powiedzieć, że jak dobrze posędziujesz to ci zapłacimy, a jak słabo będziesz sędziował to ci nie zapłacimy." - powiedział BoxingNews.pl Okniński.

  • Category

  • License

    Standard YouTube License

Loading icon Loading...

Loading icon Loading...

Loading icon Loading...

Loading icon Loading...

Ratings have been disabled for this video.
Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.

Loading icon Loading...

Advertisement
Loading...
Working...
to add this to Watch Later

Add to