Upload

Loading icon Loading...

This video is unavailable.

Hobit: Šmakova dračí poušť oficiální trailer, české titulky, HD 1080p

Sign in to YouTube

Sign in with your Google Account (YouTube, Google+, Gmail, Orkut, Picasa, or Chrome) to like Warner Bros. Pictures Czech Republic's video.

Sign in to YouTube

Sign in with your Google Account (YouTube, Google+, Gmail, Orkut, Picasa, or Chrome) to dislike Warner Bros. Pictures Czech Republic's video.

Sign in to YouTube

Sign in with your Google Account (YouTube, Google+, Gmail, Orkut, Picasa, or Chrome) to add Warner Bros. Pictures Czech Republic's video to your playlist.

Published on Jun 11, 2013

Další super filmy najdeš na http://www.facebook.com/Miluju.filmy
Hobbit: The Desolation Of Smaug

Dobrodružný / Fantasy

USA / Nový Zéland, 2013
Režie: Peter Jackson
Předloha: John Ronald Reuel Tolkien (kniha)
Scénář: Fran Walsh, Philippa Boyens, Peter Jackson, Guillerm
Kamera: Andrew Lesnie
Hudba: Howard Shore
Hrají: Martin Freeman, Richard Armitage, Graham McTavish, John Callen, Ian McKellen, Mark Hadlow, Aidan Turner, Jeffrey Thomas, Stephen Hunter, Peter Hambleton, James Nesbitt, Kiran Shah, Elijah Wood, Andy Serkis, Christopher Lee, Cate Blanchett, Hugo Weaving, Ian Holm, Evangeline Lilly, Adam Brown, Jed Brophy, Conan Stevens, William Kircher, Sylvester McCoy, Benedict Cumberbatch, Luke Evans, Dean O'Gorman, Stephen Fry, Lee Pace

Po úspěšném přechodu přes Mlžné hory musí Thorinova výprava usilovat o podporu Medděda, silného cizince, který zná bezpečnou cestu přes Temný hvozd, který musí Thorinova výprava přejít, aby se dostala k Osamělé hoře. Po dobrodružném přechodu přes Temný hvozd se trpaslíci a Bilbo Pytlík dostanou do Jezerního města, kde se na chvíli usadí. Výprava však musí dokončit cestu k Osamělé hoře a najít tajné dveře do hory, aby našli svůj poklad, který se střežen drakem Šmakem. A tento úkol leží na Bilbovi Pytlíkovi. A co Gandalf? Proč se vydal na tajnou výpravu na jih?

Loading icon Loading...

Loading icon Loading...

Loading icon Loading...

Loading icon Loading...

Ratings have been disabled for this video.
Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.

Loading icon Loading...

Loading...
Working...
to add this to Watch Later

Add to