Upload
209

Subscription preferences

Loading...

Loading icon Loading...

Working...

Nikoru Takashi

Zagrajmy w Limbo Play

LIMBO - gra platformowo-logiczna, premierowy tytuł niezależnego duńskiego dewelopera Playdead. Gra została wydana 21 lipca 2010 roku początkowo tylko na Xbox 360 w usłudze Xbox Live Arcade, jednak rok później Playdead stworzył porty na Playstation 3 w usłudze Playstation Network i na komputery osobiste w usłudze Steam. LIMBO jest dwuwymiarową grą platformową, zawierającą system fizyki, który reguluje zachowanie środowiska i postaci. Gracz kieruje bezimiennego chłopca przez niebezpieczny świat i pułapki, aby znaleźć jego siostrę. Zagadki w grze zostały zaprojektowane w taki sposób, aby postać gracza zginęła przed znalezieniem rozwiązania. Playdead nazwał styl gry jako "próby i śmierci".
Gra przedstawiona jest przede wszystkim w monochromatycznych, czarno-białych barwach, przy użyciu odpowiedniego oświetlenia, filtrów i minimalnych dźwięków otoczenia, co stwarza atmosferę często wiązaną z gatunkiem horroru. Dziennikarze pochwalili przedstawienie gry w ciemnych tonacjach, opisując grę jako porównywalną do filmu noir i niemieckiego ekspresjonizmu. W oparciu o estetykę, recenzenci sklasyfikowali LIMBO jako przykład "gry wideo jako sztuki".
LIMBO otrzymało pozytywne recenzje, ale było krytykowane za minimalną fabułę; niektórzy krytycy uznali, że otwarte zakończenie ma głębsze znaczenie oraz dobrze współgra z mechaniką gry, podczas gdy inni osądzili, że brak znaczącej fabuły i nagłe zakończenie umniejszają grze. Wspólnym punktem krytyki recenzentów był wysoki koszt gry względem jej długości, który mógłby zniechęcać graczy do zakupu tego tytułu, ale niektóre recenzje twierdziły, że LIMBO oferuje idealnie długi czas rozgrywki. Gra zdobyła dwie nagrody na Festiwalu Gier Niezależnych oraz była trzecim najlepiej się sprzedającym tytułem na Xbox Live Arcade w 2010 roku, generując około 7,5 miliona dolarów przychodu.

Oficjalna strona internetowa gry: http://limbogame.org/

Zagrajmy w Prince Of Persia: Piaski Czasu Play

PRINCE OF PERSIA: PIASKI CZASU - przygodowa gra akcji z perspektywy osoby trzeciej opublikowana przez Ubisoft. Gra została wydana 4 listopada 2003 roku i jest swoistą reaktywacją znanej z 1989 roku gry platformowej pt. Prince Of Persia stworzonej przez Jordana Mechnera. Piaski Czasu zaprojektowane wewnętrzne w Kanadzie przez Ubisoft Montreal sukcesywnie odwzorowywały mechanikę oryginalnej platformówki i poszerzyły ją do generacji 3D. Wcześniejsza próba przeniesienia Księcia Persji do świata 3D (Prince Of Persia 3D) została wydana przez wytwórnię The Learning Company w 1999 roku, jednak pomimo wstępnie dobrej prognozy gra nie sprzedała się w wystarczających ilościach, zaś firma ogłosiła upadłość. Piaski Czasu zostały pochwalone za grafikę,odpowiednio dobraną mechanikę gry oraz intrygującą fabułę, co zapewniło tej grze wiele nagród. Gra została wydana na pecety, a także na konsole PlayStation 2, Nintendo GameCube, Xbox, a z czasem nawet na Game Boy Advance i telefony komórkowe w wersji 2D. Sukces gry Prince Of Persia: Piaski Czasu spowodował powstanie dwóch sequeli: Prince Of Persia: Dusza Wojownika oraz Prince Of Persia: Dwa Trony w 2004 i 2005 roku oraz interquela Prince Of Persia: Zapomniane Piaski w 2010 roku. Poprawiona wersja HD Piasków Czasu została wydana na PlayStation Network dla konsol PlayStation 3 dnia 16 listopada 2010 roku.

Pierwszy Strzał: Rayman 3: Hoodlum Havoc Play

RAYMAN 3: HOODLUM HAVOC - trzecia część gier platformowych z serii Rayman. Opowiada ona jak Rayman powstrzymał André, złego mrokluma, przed zapanowaniem nad światem z pomocą armii tytułowych hoodlum'ów. Gra ma sarkastyczne podteksty wyśmiewające gatunek platformowych gier wideo. Została wydana na Nintendo GameCube, PlayStation 2, Xbox'a i PeCety w 2003, zaś w 2004 dodatkowo wydano wersję na systemy operacyjne Macintosh. Zostały również wydane wersje 2D tej gry na Game Boy Advance oraz telefony komórkowe, w tym również na Nokię N-Gage. W 2005 roku wydano na Game Boy Advance sequel tej gry pod nazwą "Rayman: Hoodlums' Revenge". Intro zawiera piosenkę zespołu Groove Armada pt. "Madder". Ubisoft zapowiedział wydanie wersji HD Rayman'a 3 na Xbox Live Arcade oraz PlayStation Network wiosną 2012 roku. Oprócz ulepszenia wideo do rozdzielczości 720p nowa wersja ma mieć możliwość pracy w prędkości 60 klatek na sekundę.
Loading...
Working...
to add this to Watch Later

Add to