Kan nogen forklare mig her hvorfor næsten alle der er med i x factor skal stå når de synger med hænderne alle vegne?!! hvad er problemet med bare at stå normalt og smile og synge???
Mange stemmer som var til Linda kom ikke frem... og sikkert var der også sådan med flere stemmer af dem i DK som stemte på Linda som ikke kom frem. : ]
Så det var ikke kun hos ABC at det skete sådan men også hos Linda. xP
Jeg er skideligeglad med om hun er overvægtig. Det jeg synes er irriterende, er at hun råber "All right", og "Come on", inde i sangene, og at hun hele tiden skal lave fingerkys til sin datter efter en sang.
der bor ca49.000 på færøerne, og ca 30-35.000 har mobil. og hvis ALLE stemte, tror du så hun ville vinde mod de 4 mio danskere??? det er en dråbe i havet!
@OlleBoyArgir Jeg ved det er 100 år siden du skrev den her besked.. Men de sagde der blev sendt 500.000 sms'er ind, fordelt på tre personer.. så er 30.000 altså mange...
@StefanHRasmussen det passer som du siger, men tror du at ALLE færinge med en mobil gav linda en stemme? ca 10% af danskere sendte en sms.. 10% af færinge er 4000:) så uden stemmerne fra dk, ville hun ikke vinde;)
haha, Linda synger da meget bedre enn ABC ? .. når alle i A.B.C synger på samme tid, so lyder det ikki gott, de er kun gode individuelt, efter min mening.
Linda var klart best ! men overrasket over at se mohamed ende, som nr 3.
Prøv lige at klappe hesten mester! (; - Jeg synes at de begge var gode, men Linda fortjente det mest :D - du er sikkert bare sådan en lille hisigprop der flipper hvis du ikke får din vilje :)
Ja Måske er hun tyk men hun kan osse synge du er så høj i hatten bare fordi du sidder bag en skærm og sviner hende til men hvis du mødte hen i virkligheden ville du sige 'Ej linda det var en fuldt fortjent først plads' Du vill være en R**slikker hvis du mødte hende
Sejt at hun vandt! Hun var virkelig god og selvom jeg også godt kan lide ABC var det da helt klart at Linda havde fortjent at vinde. Hvis der er nogen der siger at hun ikke kan synse så har de virkelig ikke et særligt godt musikøre;P
Jeg hader ellers X-Factor (Nej, jeg overdriver IKKE når jeg siger hader) men Linda... wow. Hun har ikke bare en smuk sangstemme, hun kan måske være en af de mennesker der baner vejen og viser at man ikke behøver at være 2 meter høj og veje 40 kg for at være smuk. Hun er bare fantastisk.
:O hun er god ALLE STEM PÅ HINDE HVIS HUN IKKE ER GOD SÅ VED JEG FANDME IKKE HVEM DER ER !!! ALLE STEM PÅ HINDE PÅ FREDAG HUN HAR BRUG FOR STEMMERNENE!!
Den fedeste performance! Ej, main fik helt gåsehud da jeg så den. Linda er helt klart den bedste sanger der er i showet, men er det mon nok til at vinde de unges stemmer??
Men for søren da det Gosphel kor kom ind, jeg var solgt! Alt lykke til Linda
Ingen kan slå Linda...Hun er den med det største talent, lige efterfulgt af ABC. Muhamed er bestemt ikke dårlig, men hans stemme er ikke klar...GO FOR IT LINDA:P
jeg synes hun eller ABC skal vinde, det skal ikke være en ung igen, se bare hvad der skete med martin. mohamed kan sgu heller ikk klare at være kendt han tuder over at være i farezonen, hvis man ikke kan klare det kan man heller ikk klare at være i musikbranchen, for der er man kendt nogle gange og totalt glemt andre gange, man får jo så mange afslag. og jeg tror Linda kan klare det.
Jeg tror også på Linda :) ! Men fordi at Mohammed fælder en tårre, betyder det ikke at han ikke kan klare at være kendt. De andre græder også en gang imellem, desuden er det jo klart når vedkommende er under en form for pres. Mohammed er 100% klar til at være i musikbranchen! ;) Men jeg er enig med dig i, at det nok skal være de voksnes tur til at vinde... :b
enig enig enig, men synes du ikke det er så slemt at fælde en lille tåre, der er jo rimelig meget pres på ham, som han jo ikke har oplevet før. men er meget enig med at synes ikke mohamed skal vinde, er han ikke god nok til.
Du er godt klar over at der er en stor sandsynlighed for at han ikke kan synge når hans stemme går i overgang. Linda eller ABC skal så meget vinde...!!!
Linda du owner jo så meget, og lad ikke nogle fortælle dig at du lyder som "alle andre", fordi det er noget pis at sige, og hvis folk bare havde den mindste form for musikalske fornemmelse ville de være klar over det.
Skulle du gå hele vejen ville jeg ikke have noget imod det, du er for vild og så synger du jo bare helt VILDT godt.
Skulle jeg dog stemme næste fredag ville den dog falde på ABC, men stod valget mellem dig og mohammed havde der klart stået LI i den sms. rock on girl. :)
Awesome! For me it's a toss up between Linda and ABC.. They've botth come a long way toward having THE x-factor. Excellent performance here. And for the record, her daughter looks adorable and incredibly proud of her mom.
HALLOOO!!! hvad sker der for jer hendes datter er da fucking sød og se på bare fordi i er så f****** misundelige på hende altså hvis i ikke kan lide hende eller sangen så fuck dog af
Linda skal helt klart vinde hun har næsten ikke lavet nogle fejl hvis ikke linda vinder skal alien beat club ingen af dem har været i farezonen før men det har mohamed sqq det kan da godt være han ser sød ud men han skal ikke vinde han har haft opturer og nedturer men hvis man skal se det fra den bedste perfomens og stemme så er det linda der skal vinde helt klart prøv og hør hendes stemme hvor mange i x-factor har lige sådan en stemme no one!! basta hun skal vinde
Hør dog på musikken og glem alt jeres *Elsker cuteface Mohammed".
Linda er sq god, hun laver nogle gange fejl,men med hendes fede stemme glemmer man det sq.
Hun kan lave toner der gir gåsehud.
Linda er en klar vinder. Mohammed er også god ja! men Linda er den tand bedre. Men nu vil 70% af alle UNGE sikkert stemme på Mohammed, ikke fordi han synger godt (jo han gør) men fordi han er Mohammed.. der er sådan det er
Så vi skal stemme på Linda fordi hun har haft et ihh og åhh så forfærdeligt liv? No way Jose. Tror iøvrigt ikke hun har haft det værre end alle os andre. Desuden ER Mohamed stadig bedst!
du eer sooo ond. hun er da smuk, ( men ikke på den love måde) Linda har ikke haft en god barndom, og hendes mand gik fra hende så hendes datter er det eneste hun har.
Hold da helt kæft hun imponerede mig i går. Syns hun viste en side af sig selv somm hun manglede... Hun er kæmpe favorit som vinder, men min favorit var nu Sidsel... Hun røg ud i går, så nu håber jeg egentlig lidt på ABC.
Elsker hendes nye hår, og denne sang sparker så meget max!! hun satte bare så meget gang i x factor festen hjemme hos mig da hun gik på :D det hendes skyld jeg stadig ser x factor hver fredag
hvis de ikke havde rykket børnetime O.s.v på fæørerne havde linda ikke fået sådan en stor chance for at komme i finalen det er PRIMÆRT folk fra fæ(Ø) der stemmer på hende også nogle få fra Dk..
tænk på at det jo også er 50.000 stemmer ekstra i forhold til de andre. selvom jeg tvivler på at ALLE færinge stemmer på hende. anyway, sejren var fuldt ud fortjent;).
Kedelig fremtræden og kedeligt (men perfekt) sunget, nummeret er kun løftet op af koret, hvilket er lidt uretfærdigt. Hvis hun ikke selv kan give en sang x-factor skal hun ikke være med.
This comment has received too many negative votesshow
hvis linda vinder er det pga. alle de "sympati"-artikler der har været i aviserne, og fordi hun meget ofte siger at hun 'har haft det hårdt før' osv. Så synes det er folk at det er synd for hende, og stemmer på hende.
Jeg synes hun sang rigtigt godt idag, vil fremhæve at hun ikke lige er min stil, men synge kan hun. Forstår bare ikke at Mohamed ikke røg direkte med hende, de to er ellers stor favoritter til at vinde. Desværre tror jeg at Linda vinder og det vil jo give Mohamed muligheden for at arbejde så længe han vil på det album, det er bare synd hvis han taber, han går så meget op i det. Forstår bare ikke at ABC røg direkte afsted, de sang ikke godt idag.
Han ser det live på sin computer over dr´s hjemmeside. Så bruger han et program til at optage det, resten vil jeg gætte mig til at han sidder og retter det til i et program, så det kun er selve sangene du hører. Så skal han bare oploade og så skal Youtube Acceptere det. Det er ikke så svært, men det tar jo selvfølgelig lidt af hans tid og det er kanon fedt at han gider at gøre det.
jeg bliver bare nød til at smile X)
ninsennansen 3 months ago
Kan nogen forklare mig her hvorfor næsten alle der er med i x factor skal stå når de synger med hænderne alle vegne?!! hvad er problemet med bare at stå normalt og smile og synge???
MegaBugge 2 years ago
@MegaBugge det er fordi nogle har nogle spastiske anfald.. jeg synes nu også det ser dumt ud :)
jepp2697 1 year ago
Stylisterne har ikke været heldige ...
MajalovesNick 2 years ago
Mener du hendes T-shirt?? For hvis det er det, så er jeg enig...
bolette1407 2 years ago
Bare i det hele taget, det stramme tøj,fremhæver ikek de rigtige steder xD
MajalovesNick 2 years ago
Fuck det er træls hun synger. unwrittaaan
- i stedet for unwritten!
Blomsebabs 2 years ago
Lol, the band is amazing... They make every fucking song they play so much better...
Linda, thou art astounding!
BrokenBjartur 2 years ago
YE :D exactly what i have thought ^^ they really have a nice edge this band xD
mukkohaha 2 years ago
Indeed =).
BrokenBjartur 2 years ago
Oh I love this ! fantastic and wonderful song! Thanks for sharing!
womanofmanyids 2 years ago 2
stra bravaaaa
angelboyitaly 2 years ago
2:41 Kæft, hvor er Blachman cute xD
CatGaiaVenus 2 years ago
Mange stemmer som var til Linda kom ikke frem... og sikkert var der også sådan med flere stemmer af dem i DK som stemte på Linda som ikke kom frem. : ]
Så det var ikke kun hos ABC at det skete sådan men også hos Linda. xP
DKT8 2 years ago
2 ud af 10 stemmer gik ikke igennem til ABC! og der var iværtfald 1 million der temte på ABC!
tubeyoududed 2 years ago
Jeg er skideligeglad med om hun er overvægtig. Det jeg synes er irriterende, er at hun råber "All right", og "Come on", inde i sangene, og at hun hele tiden skal lave fingerkys til sin datter efter en sang.
BufasB 2 years ago
nice linda :) <3
xBosnish 2 years ago 4
STORE PIGE <3 GO GIRLS :D også synger hun os godt ;)
SarahHansen93 2 years ago 5
hvor mange bor i dk? 5-6millioner?
der bor ca49.000 på færøerne, og ca 30-35.000 har mobil. og hvis ALLE stemte, tror du så hun ville vinde mod de 4 mio danskere??? det er en dråbe i havet!
OlleBoyArgir 2 years ago 15
Der var 2% forskel på antallet af stemmer
BufasB 2 years ago
@OlleBoyArgir jeg tør gætte du er en færing xD
TheCherryRainbow 1 year ago
@OlleBoyArgir Jeg ved det er 100 år siden du skrev den her besked.. Men de sagde der blev sendt 500.000 sms'er ind, fordelt på tre personer.. så er 30.000 altså mange...
StefanHRasmussen 1 year ago
@StefanHRasmussen det passer som du siger, men tror du at ALLE færinge med en mobil gav linda en stemme? ca 10% af danskere sendte en sms.. 10% af færinge er 4000:) så uden stemmerne fra dk, ville hun ikke vinde;)
OlleBoyArgir 1 year ago
150% den fedeste optræden, der viste hun at det var hende der skulle vinde! forhelve man, goose bums!
snolly92 2 years ago 18
Hun var også med i Talent 2008 med et Gospel Kor :o.. Fandt jeg lige ud af :P
ageofemil 2 years ago 3
Neej Slet ikke..!! Det var Linda og det bliver det..!!.. Abc er gode men ikke så meget som Linda.. ;ii Og hvis hun er tyk har i et poblem ?
anders2200 2 years ago 5
jeg tror der var noget galt med tælling fordi jeg er helt sikker på at ABC burde vinne
Sonopepsi 2 years ago
Alle på færøerne stemte jo xP... tror jeg nok
BrokenBjartur 2 years ago
LINDA LINDA LINDA hun kan synge!
tillykke - det er velfortjent
Mariexb44 2 years ago
This comment has received too many negative votes show
hvad er der galt med DK siden sådan én som Linda vinder?
hun laver det samme kliché fyldte show hver gang!! jeg brækker mig! hun kommer jo ikke videre end x-factor!
Stephanies1992 2 years ago
Du er da pænt dum at høre på.
godtermand 2 years ago
Tak ;)
Stephanies1992 2 years ago 6
Mand hvor er jeg glad for hun vandt, hun er klart den bedste.
Og det bedste er at vi kender hende :) Shit hvor er hun god.
Bogitorshavn 2 years ago 2
danni kan du ikke stave?
tobiaz167 2 years ago
Til Milleniana
haha, Linda synger da meget bedre enn ABC ? .. når alle i A.B.C synger på samme tid, so lyder det ikki gott, de er kun gode individuelt, efter min mening.
Linda var klart best ! men overrasket over at se mohamed ende, som nr 3.
danni111992 2 years ago 3
Linda vandt- og det var FULDT fortjent!! Hun synger jo fantastisk godt :-)
ezzy23 2 years ago 2
Comment removed
anders2200 2 years ago 2
Ved du hvor lidt der bor på færøerne iforhold til så mange der stemte...
Bananskrald 2 years ago
Jeg synes at ABC skulle have vundet :P..
Men Linda synger også ret godt.. :)..
Thechokomonkey 2 years ago
Linda Linda Linda HELE VEJEN!! Tilykke til hende
dresen10 2 years ago
Omg! tag jer lige sammen mand! hallo ABC var måske gode MEN Linda var bedre og sådan er det altså bare! .....tsk...
GodsHellAngel 2 years ago
This comment has received too many negative votes show
Skrid af helved til din fede kælling, du burde fandme ikke være her, det her sted tilhøre ABC!!!!
35128012 2 years ago
Prøv lige at klappe hesten mester! (; - Jeg synes at de begge var gode, men Linda fortjente det mest :D - du er sikkert bare sådan en lille hisigprop der flipper hvis du ikke får din vilje :)
kyllingtissemand 2 years ago
Ja Måske er hun tyk men hun kan osse synge du er så høj i hatten bare fordi du sidder bag en skærm og sviner hende til men hvis du mødte hen i virkligheden ville du sige 'Ej linda det var en fuldt fortjent først plads' Du vill være en R**slikker hvis du mødte hende
Lovemartinforever 2 years ago 2
Sejt at hun vandt! Hun var virkelig god og selvom jeg også godt kan lide ABC var det da helt klart at Linda havde fortjent at vinde. Hvis der er nogen der siger at hun ikke kan synse så har de virkelig ikke et særligt godt musikøre;P
FiexxD 2 years ago 2
bare sååååå fortjent at Linda vandt. Suverænt den bedste, ligesom Martin var det sidste år. Tillykke Linda. Håber alt godt for dig i fremtiden.
buksevand 2 years ago
WOW.
Jeg hader ellers X-Factor (Nej, jeg overdriver IKKE når jeg siger hader) men Linda... wow. Hun har ikke bare en smuk sangstemme, hun kan måske være en af de mennesker der baner vejen og viser at man ikke behøver at være 2 meter høj og veje 40 kg for at være smuk. Hun er bare fantastisk.
Superdog750 2 years ago
har linda lavet en cd?!
såe skal jeg sgu ha den!
NUUUUU!
ChristinaARihanna 2 years ago
elsker lindas hår, det er så flot til hende.
Zey95DK 2 years ago
Hun er god, men hun har lavet en cd &'desuden tror jeg at der er flere der ville købe en cd med abc eller mohammed (;
SimoneAAndersen 2 years ago
:O hun er god ALLE STEM PÅ HINDE HVIS HUN IKKE ER GOD SÅ VED JEG FANDME IKKE HVEM DER ER !!! ALLE STEM PÅ HINDE PÅ FREDAG HUN HAR BRUG FOR STEMMERNENE!!
headshootn1 2 years ago
Bedste performence ever i X-factor. lav en cd og jeg køber den
Dopolous81 2 years ago 3
hun har lavet en cd:)
OlleBoyArgir 2 years ago
stemmer for LINDA !
HadeelAl 2 years ago 3
Det er helt klart vinder sangen !!!!
Hun er fænomenal !!!
marlenakathrin 2 years ago 3
den er vildt god!
sys ikk den "ægte" sanger synger den godt.
men linda!
hun synger den fantastisk!
elsker den!
stemmer i hvert fald på hende som jeg gjorde i fredags!
ChristinaARihanna 2 years ago 2
Den fedeste performance! Ej, main fik helt gåsehud da jeg så den. Linda er helt klart den bedste sanger der er i showet, men er det mon nok til at vinde de unges stemmer??
Men for søren da det Gosphel kor kom ind, jeg var solgt! Alt lykke til Linda
Triller69 2 years ago 2
huner god og mohammad er ogs god der er kamp til stregen ihvert fald
mads4444 2 years ago 3
får gåsehud, hun er jo sindsyg!
andreaspige 2 years ago
Jeg får gåsehud hver gang jeg hører den her sang (:
bakurra7 2 years ago
Ingen kan slå Linda...Hun er den med det største talent, lige efterfulgt af ABC. Muhamed er bestemt ikke dårlig, men hans stemme er ikke klar...GO FOR IT LINDA:P
kape22 2 years ago
jeg synes hun eller ABC skal vinde, det skal ikke være en ung igen, se bare hvad der skete med martin. mohamed kan sgu heller ikk klare at være kendt han tuder over at være i farezonen, hvis man ikke kan klare det kan man heller ikk klare at være i musikbranchen, for der er man kendt nogle gange og totalt glemt andre gange, man får jo så mange afslag. og jeg tror Linda kan klare det.
monepign 2 years ago
Jeg tror også på Linda :) ! Men fordi at Mohammed fælder en tårre, betyder det ikke at han ikke kan klare at være kendt. De andre græder også en gang imellem, desuden er det jo klart når vedkommende er under en form for pres. Mohammed er 100% klar til at være i musikbranchen! ;) Men jeg er enig med dig i, at det nok skal være de voksnes tur til at vinde... :b
TheStrangexD 2 years ago 2
enig enig enig, men synes du ikke det er så slemt at fælde en lille tåre, der er jo rimelig meget pres på ham, som han jo ikke har oplevet før. men er meget enig med at synes ikke mohamed skal vinde, er han ikke god nok til.
freddyjh1 2 years ago
mohamed*
isabellaisasweetgirl 2 years ago
This comment has received too many negative votes show
hun skal blive nr. 2 og ABC nr. 3 og Muhamed skal vinde hele lortet. :D
isabellaisasweetgirl 2 years ago
Du er godt klar over at der er en stor sandsynlighed for at han ikke kan synge når hans stemme går i overgang. Linda eller ABC skal så meget vinde...!!!
monepign 2 years ago
hun har da total klasse!!
smukkelouise12 2 years ago
Hun har en fantastisk stemme og elsker den her sang ! :)
33XxJaninexX33 2 years ago 4
Linda du owner jo så meget, og lad ikke nogle fortælle dig at du lyder som "alle andre", fordi det er noget pis at sige, og hvis folk bare havde den mindste form for musikalske fornemmelse ville de være klar over det.
Skulle du gå hele vejen ville jeg ikke have noget imod det, du er for vild og så synger du jo bare helt VILDT godt.
Skulle jeg dog stemme næste fredag ville den dog falde på ABC, men stod valget mellem dig og mohammed havde der klart stået LI i den sms. rock on girl. :)
AndreasNoelOMG 2 years ago 4
nogen* :(
AndreasNoelOMG 2 years ago
What a Wonderful voice!!!!.... if I was in DK....this Girl would certainly get my vote...I really enjoyed this...
aurasmum 2 years ago
hendes stemme er nogle gange lidt for skinger og skrigende for min smag. jeg stemmer på ABC, men håber da at Linda kommer på 2. pladsen (:
Mohamed :s skulel være røget ud for 100 år siden.
cphxx 2 years ago
JA!
FrejaSaga 2 years ago
Awesome! For me it's a toss up between Linda and ABC.. They've botth come a long way toward having THE x-factor. Excellent performance here. And for the record, her daughter looks adorable and incredibly proud of her mom.
jdg48439 2 years ago
hun synger pisse godt og hendes datter er mega sød tag jer lige sammen!!!!!
maluka2004 2 years ago
Fantastiskt !!
AFDturtles 2 years ago 2
HALLOOO!!! hvad sker der for jer hendes datter er da fucking sød og se på bare fordi i er så f****** misundelige på hende altså hvis i ikke kan lide hende eller sangen så fuck dog af
smukkelouise12 2 years ago
det passer ikke at hun næsten ikke har lavet nogle fejl!!, man kan bare næsten ikke høre det fordi hun får så meget hjælp af misik, kor osv.
hun laver ikke store fejl men en masse bitte små.
og så er det ikke rigtigt det hun siger, hun har ikke en smuk datter
sailormalo 2 years ago
Hvad er det for underlig noget at sige?
hun får da overhovedet ikke mere hjælp af musikken end nogle af de andre, og hvad er grunden til at blande hendes datter ind i det?
Hun er da den eneste der viser høj klasse i alle kategorier af sange og det er sgu da klasse!
dallemj 2 years ago
Linda vinner så helt sikkert (;
havnarfimleikafelag 2 years ago
Linda skal helt klart vinde hun har næsten ikke lavet nogle fejl hvis ikke linda vinder skal alien beat club ingen af dem har været i farezonen før men det har mohamed sqq det kan da godt være han ser sød ud men han skal ikke vinde han har haft opturer og nedturer men hvis man skal se det fra den bedste perfomens og stemme så er det linda der skal vinde helt klart prøv og hør hendes stemme hvor mange i x-factor har lige sådan en stemme no one!! basta hun skal vinde
smukkelouise12 2 years ago 2
Luk øjnene og lyt, man kan ikke høre forskel på hende og en milliard andre sangerinder.
pialyng33 2 years ago
jeg syntes hun ødelægger den her sang s; hun har sunget alle andre sange godt, bortset fra den her s;.
hun synger virkelig forfærdeligt i den her
vmaryz 2 years ago
ok, der er måske mange der synger ligesom Linda men jeg tror hun er den eneste der synger sådan og har den fantastiske udstråling og det mod
Lisjungledyr 2 years ago 3
+ Det lyder sq næsten bedre end den orginale.
Især med koret.
Thedabman 2 years ago 4
Hvad i alverden sker der for folk herinde ?
Hør dog på musikken og glem alt jeres *Elsker cuteface Mohammed".
Linda er sq god, hun laver nogle gange fejl,men med hendes fede stemme glemmer man det sq.
Hun kan lave toner der gir gåsehud.
Linda er en klar vinder. Mohammed er også god ja! men Linda er den tand bedre. Men nu vil 70% af alle UNGE sikkert stemme på Mohammed, ikke fordi han synger godt (jo han gør) men fordi han er Mohammed.. der er sådan det er
Thedabman 2 years ago 2
fuck jeg giver dig 100% ret mohammed cuteface den var god :D hehe. jeg mener linda skal vinde man
klovnnene 2 years ago 2
2:35 :D
ocfos88 2 years ago
Så vi skal stemme på Linda fordi hun har haft et ihh og åhh så forfærdeligt liv? No way Jose. Tror iøvrigt ikke hun har haft det værre end alle os andre. Desuden ER Mohamed stadig bedst!
pialyng33 2 years ago
This comment has received too many negative votes show
man må altså ikke lyve linda!!!
du har IKKE en smuk datter, hun ser forfærdelig ud
sailormalo 2 years ago
du eer sooo ond. hun er da smuk, ( men ikke på den love måde) Linda har ikke haft en god barndom, og hendes mand gik fra hende så hendes datter er det eneste hun har.
fifa09andothervideos 2 years ago
Hvis hun vinder er der ingen retfærdighed til. Det er millioner af sangerinder som hende, verden over. Hun kan intet særligt!
pialyng33 2 years ago
jo, hun er helt speciel
fifa09andothervideos 2 years ago 3
Mmm Hun er vel Okej I;
vOscarsPiqe 2 years ago
Booooooring!
pialyng33 2 years ago
hvorfor er alle so negative
fifa09andothervideos 2 years ago
synes virkelig ikke hun skal vinde .. ! Mohammed er meget bedre :) - bare min personlige mening ..
ANNEBILLE 2 years ago
er 100% enig d;
-ikk' for noget , men JEG syntes er hun er lidt kedelig s;
LulxPul 2 years ago
Hold da helt kæft hun imponerede mig i går. Syns hun viste en side af sig selv somm hun manglede... Hun er kæmpe favorit som vinder, men min favorit var nu Sidsel... Hun røg ud i går, så nu håber jeg egentlig lidt på ABC.
UnleashedBeastDK 3 years ago
Elsker hendes nye hår, og denne sang sparker så meget max!! hun satte bare så meget gang i x factor festen hjemme hos mig da hun gik på :D det hendes skyld jeg stadig ser x factor hver fredag
dresen10 3 years ago 2
jeg trorlinda ville blive til noget rigtig stort hvis hun vandt!!! men synes stadig martin har mest x factor af alle dem der har været i 2008 og 2009
smukkelouise12 3 years ago
Jeg savner hendes lange hår.
vTamilG 3 years ago
Linda du styrer og du skal bare vinde jeg elsker din stemme du er fantisk men ingen slår martin ;-)
smukkelouise12 3 years ago
hun er fantastisk, og jeg elsker den her sang!
hejdulle 3 years ago
får gåsehud hver gang jeg hører omkvædet! versne var desværre ikke så heldige :-(
GO LINDA! tror virkelig på hende!
hallihalloduder 3 years ago
Helt ærligt,
hvis de ikke havde rykket børnetime O.s.v på fæørerne havde linda ikke fået sådan en stor chance for at komme i finalen det er PRIMÆRT folk fra fæ(Ø) der stemmer på hende også nogle få fra Dk..
Mashallah18 3 years ago
Der bor altså kun 50.000 på færøerne og der er næsten 2 mio. seere, så det er næppe færingerne der gør udslaget!!
benjaminmarker 2 years ago
Det skal nok passe...
Mashallah18 2 years ago
tænk på at det jo også er 50.000 stemmer ekstra i forhold til de andre. selvom jeg tvivler på at ALLE færinge stemmer på hende. anyway, sejren var fuldt ud fortjent;).
juliaheiselberg 2 years ago 4
dejligt jeg fik bekræftet i semi finalen igår at mohammed ikke var så populær.. Holder på linda eller abc
pringleswithhair 3 years ago
hmm kan godt lide Linda..
men er det ikke lidt snyd og tage et helt kor med ind??.. hmm...
Mashallah18 3 years ago
hun er rigtig god,
selvom jeg bedst kan lide mohamed og abc..
synes jeg linda har fortjent denne finale plads .. hun er fandme rigtig sød vil jeg tro..
nice linda
keep doing ur thang..
-peace
Mashallah18 3 years ago
Kedelig fremtræden og kedeligt (men perfekt) sunget, nummeret er kun løftet op af koret, hvilket er lidt uretfærdigt. Hvis hun ikke selv kan give en sang x-factor skal hun ikke være med.
imatigerruaw 3 years ago
nemlig!
michuo2 2 years ago
LINDA! du er fantastisk (L)
chrisqaergud 3 years ago 4
This comment has received too many negative votes show
hvis linda vinder er det pga. alle de "sympati"-artikler der har været i aviserne, og fordi hun meget ofte siger at hun 'har haft det hårdt før' osv. Så synes det er folk at det er synd for hende, og stemmer på hende.
cphxx 3 years ago
det er jo løgn.
vkatrineL 3 years ago
Eller også er det bare fordi nogen af os synes hun er den uden tvivl bedste i showet til at synge cphxx :)?
Laasseeh 3 years ago
hun er ikke lige så god som den originale men stadig god :)
lauraLuff 3 years ago
i hver xfactor skal der vel være en laura...
mortendal88 3 years ago
VAV.... LInda er bare helt utrolig. Så fantastisk , - hårene der rejser sig...
haneadino33 3 years ago 2
så fedt omkring 1.50 ca.
zuluq 3 years ago
Enten Linda eller ABC skal vinde!! :D <33
men det er helt afgjort de 3 rigtige finalister - har gættet på dem lige fra start!! ;bb
MalliezMille 3 years ago
Jeg synes hun sang rigtigt godt idag, vil fremhæve at hun ikke lige er min stil, men synge kan hun. Forstår bare ikke at Mohamed ikke røg direkte med hende, de to er ellers stor favoritter til at vinde. Desværre tror jeg at Linda vinder og det vil jo give Mohamed muligheden for at arbejde så længe han vil på det album, det er bare synd hvis han taber, han går så meget op i det. Forstår bare ikke at ABC røg direkte afsted, de sang ikke godt idag.
MikeEyJensen 3 years ago
Eller ansat på dr til det hehe
Cembro82 3 years ago
AWESOME!!
Noideaforausernamex3 3 years ago 2
fuck det gik hurtigt haha
xBosnish 3 years ago
det er kun 10 min. siden hun var på, hvordan uploader du dem så hurtigt?
Hun var SÅ god idag XD
stemmer alligevel kun på ABC!
Men stadig Linda fortjener en finaleplads!
jenniferaniston3rock 3 years ago
tror han optager det på computeren (:
vkatrineL 3 years ago
Han ser det live på sin computer over dr´s hjemmeside. Så bruger han et program til at optage det, resten vil jeg gætte mig til at han sidder og retter det til i et program, så det kun er selve sangene du hører. Så skal han bare oploade og så skal Youtube Acceptere det. Det er ikke så svært, men det tar jo selvfølgelig lidt af hans tid og det er kanon fedt at han gider at gøre det.
MikeEyJensen 3 years ago