Added: 4 years ago
From: steinarsteinar
Views: 26,224
Sort by time | Sort by thread (beta)

Link to this comment:

Share to:

All Comments (55)

Sign In or Sign Up now to post a comment!
  • Did you know if you say gullible really fast, it sounds like you're saying orange?

  • Kristendommen - Verdens beste scam

    at folk fortsatt er så dumme er helt fantastisk sykt

  • Det er moromt siden Gud ikke finnes XD

  • Femte Mosebok, Kapittel 13, vers 12-16

    Go do, christfags.

  • 1.Korinterne - Gud er kjærlighet <3

  • Dette er faktisk en av de aller beste videoene på Youtube.

    Gud er GOD! :)

  • lurer på hvordan normale folk kan tro på dette?

    du ble født med en hjerne, bruk den

  • @azxer2k hva skal til for at du skal tro?

  • @33049156

    Det er ikke noe å tro på? Dere tilber et vesen som ikke finnes.

  • @azxer2k hvis du hadde opplevd noe med gud så hadde du trodd! tro meg :p

  • @33049156

    Bare lev et godt liv, og når du dør... så vil du forstå alt.

  • DELLUSIONAL

  • Gud er allmektig, rettferdig og nådig. Hans kjærlighet til oss, er større enn vi tror.. mye større.. som Han sier "Jeg teller ikke syndene dine" men Han ser i hjertet ditt. forholdet mellom Du og Han. Gud er god!

  • hallaoi Han forlater deg kke, han er med deg

  • Utrolig fint brev, fikk tårer i øynene <3 Takk Far for brevet! Du er god og jeg er ditt barn! Amen!

  • så utrolig fint, sitter her med tårer i øynene <3

  • Det er fælt å se at de som er kladt av gud prøver å rømme vekk fra ham. Det er umulig og vil alltid være umulig, herren ser deg og alle dine skritt, alle bevegelser. Ja til og med hver tåre som triller fra ditt kjinn. Herren er umulig å rømme fra fordi i enden er han vi kommer i dom hos. Gud er en elskverdig Hærsker og hans kjærlighet finnes i hele Verden i deg om meg. IKKE MIST Gud's gave til deg... Din sjel! det er din åndelige bilett til evigheten. ( spør meg gjærne om spørsmål på meldigner)

  • @0tinytin0

    Veldig fint sagt, men du behøver heller ikke å påstå med en ignorant klag at du har bevis. En religion spiller på det å tro, så bevis har ingenting med det å gjøre. Det faktum at du ikke er en "retarded unge" er lite frekt, det kan faktisk ha noe annet enn med gud å gjøre vet du.

    Det er denne setningen: ".. så slå den du... Gud lever.."

    Det er disse betryggende ordene som forsterker din tro, som bør få deg til å tenke deg om. Du er redd for å miste troen din : (

    Hvorfor?

  • Jesus lever! Jeg tror på Hans Hellige navn! Gud er go!

  • Vil alle be en bønn for meg....er dere snille

  • dengej hva vil du bli bedt før? æ kan godt be for dæ men hva du vil æ ska be for?

  • Fant Gud inatt i Frankrike.. Etter ei fuktig kveld på byen, forsvant han :(

  • Fantastisk,Gud er god

  • Comment removed

  • THAHA!!, snakk om lameass videoer på youtube xD

  • fordi du ikkje vil at d skal forandre dej?

  • Det er ett utrolig budskap!

  • Den som virkelig kan bekjenne at Jesus er herre med HELE sitt hjerte, da kan du være sikker på at du er frelst. For ingen kan bekjenne at Jesus er herre med hele sitt hjerte utenom I Den Hellige Ånd. Kan du si dette, har du Den Hellige Ånd...

  • Har du lest 1. Johannesbrev?

  • for hver den som kaller på Herren, skal bli frelst.

    bekjenner du dine synder er han trofast å rettferdi.

  • Der hvor det står Min meg i teksten under, skal det egentlig stå Min sjel, Skrev feil... Sorry

  • Der hvor det står min meg, skal det egentlig stå: Min sjel... Skrev feil i teksten under... Sorry

  • Har du bestemt deg for å ta imot Jesus, så gjør det nå... Si disse ordene til Jesus for å bli frelst: Jesus, jeg tror på deg og det du gjorde for meg på korset, jeg tror på at ditt blod vil rense min meg, tilgi meg Jesus for all den synd jeg har gjort. Jeg tar imot deg nå Jesus, kom inn i mitt liv nå Jesus og rens meg så jeg kan bli som deg. Takk Jesus for at jeg nå er skrevet inn i livets bok oppe hos deg. Takk Jesus, jeg elsker deg for du er nå min herre, Amen...

  • Keiwwy, hvordan forklarer du disse Bibelversene?:

    "Kjemp for å komme inn gjennom den trange port, for Jeg sier dere: Mange skal forsøke å komme inn, men ikke være i stand til det." (Luk. 13:24).

    "Ingen som har lagt sin hånd på plogen og ser seg tilbake, er skikket for Guds kongedømme." (Luk. 9:62).

  • "Men den som tok imot såkorn på steingrunn, er den som hører ordet og straks tar imot det med glede; han har likevel ingen rot i seg, og holder bare ut en stund. For når trengsel eller forfølgelse oppstår på grunn av ordet, tar han straks anstøt." (Matt. 13:20-21).

  • "Ikke alle som sier til Meg: "Herre, Herre", skal komme inn i himmelens kongedømme, men den som gjør Min Fars vilje som er i himmelen. Mange skal si til Meg på den dag: "Herre, Herre, har vi ikke profetert i Ditt navn, og kastet ut djevler i Ditt navn, og gjort mange forunderlige gjerninger i Ditt navn?" Men da skal Jeg bekjenne til dem: "Jeg har aldri kjent dere; gå bort fra Meg, dere som gjør syndeskyld!"" (Matt. 7:21-23).

  • "Hver den som nevner Kristi navn, skal holde seg borte fra syndeskyld." (2. Tim. 2:19b).

    "Han skal stille sauene ved Sin høyre side, men geitene ved Sin venstre." (Matt. 25:33).

    Dette er noen få ut av mange vers som tyder på at det er folk som vil bli bedratt til å tro at de er frelst.

    Jeg vil gjerne at du tar en titt på denne videoen: Paul Washer's favoritthistorie:

    watch?v=T9l-PUfNhCY

  • JabalalLawz, Jeg må innrømme at jeg er ikke kommet ordentlig inn i min tjeneste enda, jeg blir enda lært opp ved å studere bibelen og gå på møter. Jeg tok imot Jesus da jeg var 13 år gammel, nå er jeg 16 år gammel, jeg går første året på vgs. Men jeg har opplevd mange store mirakler som har forandret mitt liv totalt. Før var jeg på fest og drakk, jeg banna, jeg hadde dårlige vaner og gjorde massevis av synd. Men nå brenner jeg virkelig for Jesus, alt tok han fra meg.

  • Jeg hadde en gang en fotsykdom, som gjorde at jeg fikk store kjøttsår under beina, jeg hadde vondt hele tiden, Jeg ble født med denne sykdommen. Da jeg var 13-14 år gammel ble jeg bedt for ang beina mine, Personen som ba la sine hender på beina og befalte i Jesu Kristi navn om at sykdommen måtte gå og sårene skulle lukke seg. Jeg kjente at det stakk i beina, så sier Den Hellige Ånd, SE DE LUKKER SEG. Og det skjedde rett foran øynene mine, nå er sykdommen borte, og jeg er fri fra den.

  • Jeg vil be for deg JabalalLawz om at Den Hellige Ånd vill åpne dine åndelige øyne og se gjennom lignelsene og bibel-versene som du lurer på. Jeg må innrømme at jeg ikke helt forstod noen av dem, bortsett fra de jeg ga deg svar på. Men jeg vil be om at DHÅ vil vise deg hva Herren mener ang Bibel-Versene som du lurer på. Stol på Herren og hold deg til han. Gud velsigne deg, amen. :-)

  • Hei, Jeg undersøkte bibelversene og kom fram til: (Luk. 9:62). Det Jesus advarer mot her, er at når man har tatt imot Herren så skal man legge det gamle livet bak seg og ikke snu seg tilbake mot det, fordi det er så lett å bli lurt tilbake til det gamle livet av satan, og da faller man.../// (Luk. 13:24). Det Jesus sier her, er at man kan ikke ha noe med seg fra denne verden til himmelen, fordi denne verden er fordømt. Eks: er man for glad i en gjenstand på jorden henger man fast.

  • Jeg var ikke klar over at du kun var 16 år.

    Det høres bra ut, det om at livet ditt har forandret seg til det bedre, og at du ble kvitt sykdommen.

    Jeg burde nok ha ordlagt meg litt om hvorfor jeg ville du skulle forklare versene:

    Jeg ville du skulle se versene i lys av frelsesbudskapet du gav tidligere. Er du sikker på at du kunngjorde hele Guds råd (Apg. 20:27)? I Mark. 1:15 sa Jesus: "Omvend dere og tro på evangeliet."

  • Jeg forstår Luk. 9:62 som at hvis du ikke har dødd for deg selv, så er du ikke skikket for kongedømmet. Det er flere vers i Bibelen som handler om det samme.

    Luk. 13:24 forstår jeg som at man må streve etter å dø for seg selv, og legge viljen sin i Guds hender.

    Så du på videoen jeg nevnte?

  • Jeg kan tenke meg at det ikke er lett å for deg å finne svar på det jeg har sagt, særlig hvis man ikke har lest mye i Bibelen.

    Men jeg skulle ønske du ville ta en titt på den første videoen jeg nevnte, i tillegg til denne:

    "Har du forstått evangeliet?"

    watch?v=rlIt2DuWXlQ

    Den er fra "Way of the Master", som har blitt litt kjente i løpet av den siste tiden.

  • Amen. Til dere som ikke er frelste, ta imot Jesus og prøv han, og jeg skal Garantere dere 110% at dere vil få tilbake-respons og at livet deres blir mye lettere. Det blir lettere å puste for dere, og dere vil merke hans kjærlighet!

  • dette får deg til å tenke! ;)

  • Great Words i just needed=) Tnx

  • Loading comment...
Loading...
Alert icon
0 / 00Unsaved Playlist Return to active list
    1. Your queue is empty. Add videos to your queue using this button:
      or sign in to load a different list.
    Loading...Loading...Saving...
    • Clear all videos from this list
    • Learn more